grilovaný tuňák

Krásné slunečné dny lákají na zahradu, na terasu a k rozpálení grilu. Kupte si krásné steaky z tuňáka, kterým stačí na grilu jen pár minut. Chutná, zajímavá a zdravá příloha? Brokolicový salát s baby karotkou a šalotkou.

Nemusíme pořád dokola grilovat ty stejné dobroty, i když karbenátky, klobásky, kuřecí steaky a křidýlka jsou dokonalou volbou. Grilovaný pstruh, makrela, losos nebo právě tuňák vám určitě také zachutnají. A když si vymyslíte ještě zajímavou přílohu, nebudete chtít nic jiného než experimentovat.

Suroviny

  • 4 vysoké steaky z tuňáka
  • sůl a pepř
  • trocha olivového oleje

brokolicový salát a pyré

  • 1 větší brokolice
  • 1 malá plechovka baby karotky Bonduelle
  • 1 šalotka
  • sůl a pepř
  • trocha olivového oleje
  • šťáva z poloviny citronu
  • trocha smetany

grilovaný tuňák

Postup

Tuňákové steaky jsou chuťově dokonalé už samy od sebe. Není proto nutné jejich chuť něčím přebíjet a nakládat maso do jakékoliv marinády. Postačí jim jen sůl a pepř, před grilováním trochu potřít olivovým oleje.

Steaky grilujeme z každé strany pár minut. Já to dělám tak, že si hlídám bok tuňáka. Barva masa se při propékání začíná měnit, je více světlá. Maso otáčím, když je světlá barva těsně pod polovinou výšky steaku. Po otočení opět hlídám barvu a z grilu sundám v okamžiku, kdy je uprostřed masa růžový pruh.

Takto ugrilované maso přendávám na nahřátý talíř a přiklopím nahřátou miskou. Podávám asi po pěti minutách odpočívání.

Brokolicový salát je dobré mít nachystaný ještě předtím, než dáte tuňáka na gril.

Brokolici rozeberte na růžičky a povařte v osolené vodě asi pět minut. Musí jen trochu změknout, ale zůstat křupavá a krásně zelená. Po pěti minutách sceďte přes cedník, do hrnce napusťte ledovou vodu a do ní brokolici ponořte. Zabráníte tak tomu, aby se její jasně zelená barva změnila v našedlou zelenou.

Po chvilce opět sceďte, vraťte do hrnce, a přidejte najemno nakrájenou šalotku. Ochuťte solí, pepřem, citronovou šťávou a přidejte trochu olivového oleje. Promíchejte.

tuňák s brokolicovým salátem a brokolicovým pyré

Jednu třetinu brokolice si dejte stranou, do vyšší nádoby, třeba do odměrky. Tuto část rozmixujte tyčovým mixérem na pyré. Pro zjemnění přidejte trochu smetany. Pyré můžete před podáváním prohřát.

Do zbylé brokolice se šalotkou přidejte scezenou baby karotku a promíchejte.

Brokolicový salát podávejte spolu s brokolicovým pyré a tuňákovými steaky. Ozdobit můžete balzamikovou redukcí.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama