Na našich stránkách probíhá testování Tefal OptiGrillu. Osobní zkušenosti s tímto grilem má Elly, food blogerka Bohyně kuchyně a redaktorka rubriky Vaření.

Tefal OptiGrill jsem vyzkoušela při vysílání Dobrého rána s Českou televizí, při přípravě snídaňových jídel. Nejprve jsme ho s kolegyní využily pro přípravu francouzských toastů, což jsou vlastně plátky briošek nebo toastového chleba, obalené ve vajíčku, usmažené a obalené ve vanilkovém cukru. My jsme je namísto smažení na tuku opekly právě v OptiGrillu. Výsledek byl výborný. Byly upečené rychle, dokřupava a bez kapky tuku.

OptiGrill

Další, k čemu nám OptiGrill pomohl, bylo zapékání mističek se směsí vajíčka, šunky a sýra - takových netradičních omeletek. V přiklopeném grilu byly zapečené za krátkou dobu a velice dobře. Takže nám OptiGrill vlastně nahradil dva různé spotřebiče a využily jsme ho i k jinému účelu, než je grilování.

Měli jsme možnost otestovat gril i v redakci, stejně jako mé kolegyně, byla jsem z něj nadšená. Léto je grilovací sezonou, tak je dobré si grilování užívat co nejčastěji. Jak je teplé léto, grilovačky jsou ideálním programem na večer! Co všechno grilovat – je tolik možností! Rozhodně se nebojte experimentovat a testovat chutě, které neznáte. Výhodou elektrického OptiGrillu je, že nemusíte rozdělávat oheň a grilovat na žhavých uhlících. Pro někoho to může být velká výhoda – jak časová, tak praktická, protože ne každý umí správně rozdělat oheň a připravit žhavé uhlí. Další věcí jsou jeho funkce – kontrolka vám světelně ukazuje, jak je maso propečené. Pokud nezvolíte předem určené programy, tak můžete v klidu grilovat podle sebe na manuál. Jako velkou výhodu vidím to, že se gril velmi snadno umyje. To ocení každá z nás, když myje mastné nádobí po grilovací párty.

OptiGrill

Jaké jsou moje rady pro grilování, na co nezapomenout?

Určitě si dobře rozmyslete, co budete grilovat, a podle toho si dolaďte celé menu. Vhodná příloha, salát, omáčka – to všechno má vliv na celkový výsledek grilovací akce. Vybrané maso doporučuji naložit do zajímavé marinády. Nebojte se při vymýšlení marinád experimentovat a kombinovat zajímavé chutě. Maso naložte na několik hodin, ideálně přes noc a do marinády nepřidávejte sůl.

Naložené maso vyndejte z lednice alespoň půl hodiny před grilováním. Před položením na gril maso od marinády dobře otřete, aby se zbytečně nepřepalovala na grilu. A těsně před vložením na gril osolte. Na Tefal OptiGrillu zvolte daný program, který odpovídá připravenému masu. A už jen počkejte, až bude maso hotové.

Máte-li kvalitní vyzrálé hovězí maso, doporučuji nepoužívat žádné marinády. Takovouto pochoutku stačí jen ochutit solí, pepřem a kapkou olivového oleje. A opět doladit chutným salátem nebo jinou přílohou.

Elly

Na Tefal OptiGrillu se nemusí grilovat jen maso. Připravte si plátky cukety, papriky, cherry rajčata nebo předvařené brambory. I ty budou z grilu výborné. A stačí jim málo – sůl, pepř, trocha čerstvých bylinek a pár kapek olivového oleje.

A už nám chybí jen dezert? Ten se dá samozřejmě taky ugrilovat. Stačí třeba jen koupit velký ananas, nakrájet na plátky a zavřít na chvíli do grilu. Až se prohřeje a lehce změkne, doplníte ho na talíři karamelovou omáčkou a kopečkem vanilkové zmrzliny. Grilovat se dají snadno i jablka, hrušky nebo švestky.

Tip redakce: Jaký je Tefal OptiGrill?

V okamžiku, kdy je gril připraven, stačí jen nastavit program, vložit maso nebo jiné zvolené suroviny a gril zavřít. A je to! Už žádné slepé hádání, nahlížení, nadzvedávání, okrajování a stres, že se maso připálí nebo nedopeče! Tefal Optigrill dokáže připravit v průběhu pečení různé stupně propečení masa podle toho, jak má kdo rád. Stačí jen maso vyndat v daný moment podle zvukových signálů a zbarvení kontrolky. 

Více najdete zde: www.tefal.cz/OptiGrill

Reklama