grilovaná krkovička

Krásné letní počasí svádí ke grilování a stolování pod širým nebem. Naložte si kus masa, oblíbenou zeleninu a připravte osvěžující salát z čerstvého chřestu, listových salátů a rajčat. Lehkou zálivku z olivového oleje jsme tentokrát vyměnili za voňavou koprovou, se zakysanou smetanou.

Grilovaná krkovička téměř nikdy nezklame. Ať ji naložíte do velice pálivé marinády s chilli, nebo zvolíte jemnou variantu s medem a sladkou paprikou. Dobře odleželý, kvalitní kousek krkovičky bude po chvilce správně ugrilovaný, měkký a šťavnatý. Za mě nejoblíbenější maso na gril, spolu s kuřecím.

Při grilování jen velice nerada používám pečivo. Maso se snažím doplnit hromadou zeleniny. Vedou u nás grilované kousky papriky, grilované poloviny rajčat, grilovaný lilek i cuketa. Ale také hromady jen tak nakrájených rajčat z trhu, sladkých voňavých bílých paprik a salátových okurek.

Salát s koprovou zálivkou vzniknul stylem „co dům dal“, když jsem vyndala obsah lednice na kuchyňskou linku a začala připravovat přílohy. Chutnal tak dobře, že se o něj s vámi musím podělit.

A krkovička k němu? Přiznám se, že tentokrát jsme velice spěchali, a tak jsem výjimečně riskla maso už naložené. Koupila jsem v Lidlu krkovičku naloženou v pálivé marinádě. Byla výborná, ostrá tak akorát, ne příliš mastná. Ideální. S masem tedy tentokrát tolik práce nebylo.

grilovaná krkovička

Jak na snadný salát?

Suroviny

  • 1 římský salát
  • 3 hrsti polníčku
  • 3 rajčata
  • 8 stonků čerstvého zeleného chřestu
  • 250 g kysané smetany
  • nasekaný čerstvý kopr
  • sůl a čerstvě mletý barevný pepř

Suroviny

Omyté a osušené „listí“ do salátu dejte do velké mísy. Římský salát nasekejte nebo natrhejte na menší kousky. Rajčata nakrájejte na kousky a přidejte do mísy. Z chřestu odkrojte zaschlý konec a nakrájejte na špalíčky. Přidejte do mísy.

Zakysanou smetanu ochuťte solí a pepřem. Kopr nasekejte nadrobno. Množství záleží na chuti a na tom, jak moc koprovou chuť má salát mít. Já jsem použila tři stonky a byl super! Smetanu i kopr přidejte do mísy k salátu.

Salát pořádně promíchejte a ihned podávejte. Nejen ke krkovičce. Hodí se i k jinému masu.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama