Čtenářka Catik5 grilovala podle oblíbeného českého kuchaře Zdeňka Pohlreicha a moc jim to chutnalo. Díky Catik5 za příspěvek. také jsem se jeho recepty již párkrát nechal inspirovat a musím potvrdit, že jeho recepty jsou skvělé…

Ahoj všichni,
já si pamatuji na grilovačku ,která se konala před týdnem u mého přítele.

Chtěly jsme dělat steaky a domácí hamburger právě podle pana šéfkuchaře Polhreicha. Vše se nakoupilo,maso,koření,zelenina a omáčky.Roztopil se gril,připravila se zelenina  a naložilo se maso.
Vše vypadalo lákavě už nazačátku,a každý už se těšil až se do toho pustíme.

Takže roztopil se gril na gril se dal kámen (my to děláme na takovém kameni),a už se dělaly steaky.Steaky máme nejraději hovězí nebo vepřové a hlavně medium (napůl krvavé).Můj přítel se v tom vždy tak vyžívá a stále u toho říká,,tak udělám ho 5 minut z každé strany a bude super, a pak ho musíme nechat na 2 minutky odležet aby tekla potom ta štávička,aby se to vstřebalo a byl štavnatý,,:-).

To je celý on.Po steakech jsme se pustily do grilování hovězích hamburgerů.Zase vyžití přítele :-),do hamburgerů si udělal důlek přesně podle šéfkuchaře:-),opekl bulky aby křupaly.Potom jsme to dělaly asi tak 7 minut z každé strany.

Hamburgery se potom odložily,ozdobila se bulka a směle do baštění,hmm úplně se mi libovalo,bylo to moc výborné a k tomu jsme si udělaly poněkud zvláštní grilovanou zeleninku ale v kastrůlku ne na kameni,to nám nechutná.V kastrůlku byla zelenina a grilovací koření a to byla dobrota:-)

U grilování se naštěstí nic nestalo,až na to že ten kámen nám po vychladnutí puknul:-),ale stále se na něm ještě ted griluje:-)
Přeji příjemný grilovací den Catik5
Text nebyl redakčně upraven


Grilujete ráda?

  • Máte nějaký hodně dobrý recept?
  • Zažila jste neobvyklou grilovačku?
  • Grilujete vy, nebo váš muž?
  • Máte veselou historku z grilování…
  • Nebo super fotku jídla, které jste na ohni připravili?
  • Nebo grilování nesnášíte?

To vše a co vás napadne směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který mne nejvíce osloví, jednu z vás odměním. Mám tu dvě velmi zajímavé kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Bravo šéfe i s vybranými recepty na přiloženém DVD a Prostřeno bez servítků, 100 pokrmů současné kuchyně. A přiznám se, že osobně se mi obě kuchařky velmi líbí…

Reklama