grilování

Počasí nám začíná ukazovat svou vlídnou, teplou tvář, a tak můžeme vytáhnout grily a přesunout prostřený stůl na terasu nebo balkon. Máte rádi vaření a stolování pod širým nebem? Kolikrát jste už letos zapálili gril? Které jídlo z grilu je vaše oblíbené?

U nás doma je to každý rok stejné. S prvním teplým dnem oprášíme gril, vyčistíme bodce na buřty a snažíme se grilovat a opékat na ohni, jak nejčastěji je to možné. Na grilu se od prvního krásného dne střídají nejrůznější druhy masa, veškerá možná zelenina a často i ovoce, klobásky, párečky, pečivo. Ve velkém grilu s poklopem jsme vloni dokonce pekli pizzu a chléb.

Výhodou letního vaření venku je terasa, kterou máme hned vedle kuchyně. Na té celé jaro, léto i část podzimu parkuje kulatý gril na dřevěné uhlí. Letos mám ještě zapůjčený bezkouřový LotusGrill, který je výborný třeba i pro grilování v parku na pikniku nebo na balkoně v bytě. Pro nás s velkou zahradou má jednu obrovskou výhodu. Je hned rozpálený a na vcelku malém prostoru ugrilujete třeba pár klobásek nebo zeleninu, kvůli kterým se vám nechce rozpalovat velký gril. Takže teď grilujeme ještě častěji.

grilování

Od prvního grilování jsme tak už vyzkoušeli naprosto originální a dokonalé karbanátky s červenou řepou a hovězím masem, grilovanou papriku, tuňákové steaky s brokolicovým salátem, různé druhy grilovacích párků a také klasické klobásky. A já už se těším, až vám sem postupně představím všechny recepty.

Dnes začneme něčím velice jednoduchým. Chutný předkrm, večeře nebo lehké hlavní jídlo. Tip pro ty, kdo mají rádi grilovaná rajčata. Není to vlastně ani recept, spíš nápad a tip. Máte také nějaké podobné?

grilování

Grilované caprese - rajčata s mozzarellou a bazalkou

  • 4 velká rajčata
  • sůl a pepř
  • extra virgin olivový olej
  • 150 g mozzarelly
  • čerstvá bazalka

grilované caprese

Rajčata podélně překrojte na poloviny. Dejte na rozpálený gril a obou stran opékejte. Můžete několikrát otočit, až ucítíte, že rajče lehce změklo. Trvá to asi pět až deset minut z každé strany, záleží i na velikosti rajčete.

Mezitím, co se rajčata grilují, připravte do misky mozzarellu. Tu natrhejte na kousky, které rozdělte do čtyř misek. Přidejte nasekanou bazalku - asi tři velké listy do každé misky. Kousek bazalky si nechejte na ozdobu.

Hotová rajčata sundejte z grilu na talíř a z obou stran lehce osolte a opepřete. Do každé misky, na mozzarellu a bazalku, vložte dvě poloviny rajčete. Ozdobte bazalkovým listem, zakápněte trochu kvalitním, extra virgin olivovým olejem a ihned podávejte.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama