K teplým letním večerům nepochybně patří grilovaní. Někdo si rád pochutná na masu, jiný preferuje grilovanou zeleninu. Nesmíme přitom zapomenout, že základem dobrého grilování jsou kvalitní suroviny, ze kterých dobroty připravíme, a stejně tak kvalitní spotřebiče. Za profesionála ve výrobě produktů určených ke grilování je považována značka Catler. Jako specialista na grilování nabízí široký sortiment výrobků, které usnadní a urychlí proces přípravy jídla, a navíc znásobí výsledný gastronomický zážitek.

Už při pořizování samotného grilu, byste měli dát pozor na to, jaké vlastnosi vámi vybraný produkt má. Důležité je, aby gril disponoval nepřilnavou povrchovou úpravou. Jedině tak se vám nebudou grilované pokrmy přichytávat a připalovat. Velice praktický je elektrický kontaktní gril GR 8012, jenž je tvořen dvěma grilovacími deskami – spodní hladká a horní s žebrováním, při grilování tak máte několik možností, jak připravovat pokrmy. Buď gril grilováníotevřete a grilujete jako na barbecue grilu, nebo desky přiklopíte k sobě a opékáte zárověň zespoda i seshora. Na jedné straně si můžete připravovat steaky,  na druhé zatím opékat zeleninu, ovoce nebo i ryby. Během minutky tak připravíte chutnou hostinu pro všechny své přátele. Další výhodou je regulace teploty v rozmezí mezi 180 až 220 °C, podle druhu připravovaného masa či preferované chuti. O teplotě jste informováni pomocí praktického světelného indikátoru. K naplánování grilování slouží 15minutový časovač, který monitoruje čas celého procesu, a to včetně předehřívání. Údržba grilu a následné čištění je stejně snadné jako samotné grilování. Díky povrchu Quantanium stačí gril Catler utřít pouze ubrouskem nebo navlhčeným hadříkem, gril je navíc zároveň chráněn proti poškrábání.

grilováníPro dobrý výsledek je důležité nepodcenit samotnou přípravu. Koupí kvalitního masa však tento proces nekončí. Maso je potřeba naložit a vhodně ochutit. Proto milovníci domácí gastronomie určitě potěší další produkt ze sortimentu Catler a tím je sada elektrických mlýnků na sůl a pepř SM 2011 vyrobených z nerezové oceli. Benefitem sady je výsledná výrazná a lepší chuť čerstvě namletého koření a rychlost aplikace. Elegantní design a jednoduché použití jen jednou rukou vám ušetří čas a také zpříjemní nejen grilování, ale každou další přípravu pokrmů. Mlýnky se ovládají pouhým stisknutím ovládacího tlačítka na vrchní straně mlýnků. Hrubost mletí se nastavuje praktickým otočným regulátorem. Pohon je zajištěn tužkovými bateriemi.

Každý si pod pojmem grilování představí gril z něhož se line vůně voňavého masa. Nicméně kromě masa existuje řada dalších pokrmů, o které můžete grilovánínabídku lahůdek rozšířit. K masu se nepochybně skvěle hodí různé druhy zeleniny, hosté nepohrdnou ani vlastnoručně připravenými dipy, které doplní a zvýrazní chuť masa. S foodprocessorem Catler FP 8010 se stanete králem v servírování pokrmů. Tento multifunkční přístroj se může pochlubit svým všestranným využitím, jenž vám usnadní a urychlí přípravu jídel. Foodprocessor v mžiku nakrájí či naseká různé suroviny podle vašich představ, lehce si také poradí s přípravou kaší a pyré. Předností foodprocessoru Catler je extra velký plnící otvor o šířce 14 cm, do něhož je možné vkládat zeleninu bez předchozího nakrájení. Efektivní rychlost je zajištěna silným indukčním motorem a příkonu 2 000 kW. Pokud připravujete hostinu pro větší skupinu přátel, oceníte praktickou velkou mísu s rukojetí o objemu 2,5 litru, která umožňuje zpracovat velké množství surovin nebo tekutin.

K masu se výborně hodí bylinkový dip. Je rychle připravený a jeho chuť se lehce snoubí s chutí grilovaného masa. Příprava je velice jednoduchá. Stačí vám na to čerstvé bylinky podle vlastní chuti, česnek, olivový olej a balzamikový ocet. Všechny přísady vložte do mísy foodprocessoru. Nastavte rychlostní stupeň na mixování a mixujte, dokud se směs nespojí.

  • Doporučená maloobchodní cena elektrického kontaktního grilu GR 8012 činí 6 490 Kč.
  • Doporučená maloobchodní cena mlýnků na sůl a pepř SM 2011 činí  1 290 Kč.
  • Doporučená maloobchodní cena foodprocessoru FP 8010 činí 14 990 Kč.
Reklama