Češi jsou známí pro svůj kladný vztah k dobrému jídlu a pití. Proto si v letních měsících rádi pochutnají na lahůdkách připravených na roštu či grilu. Podle nedávného průzkumu* grilujeme i několikrát v roce (uvedlo 61 % dotázaných) a grilování většinou bereme jako společenskou událost pro setkávání se s rodinou nebo známými (77 %). Společnost Tesco proto přináší několik tipů na pomůcky, se kterými bude grilování už jenom zábava.

První slunečné dny nás přímo navádí vyrazit do přírody nebo na zahradu a plnými doušky vychutnávat probouzející se přírodu. Těžko bychom hledali někoho, kdo by neobdivoval pučící stromy a keře nebo nádherně rozkvetlé louky plné pampelišek. Venku však rádi kocháme nejen své oči, ale i své žaludky – dobrotami připravenými na grilu. Tesco proto přichází s tipy na grilovací pomůcky, které vám zaručí tu správnou pohodu a umocní zážitky z okamžiků strávených s našimi nejbližšími.

TescoTesco ohniště: běžná cena, 999 Kč

Tento bytelný gril se snímatelným poklopem potěší i toho nejnáročnější milovníka grilování. Pevná konstrukce vám navíc umožní grilovat za téměř každého počasí.

Zákazník může ocenit také praktický poklop, který na grilu zastává rovnou dvě funkce. V prvé řadě vás ochrání od „prskajícího“ omastku z právě připravovaného masa a zároveň umožní kontrolu pokrmů bez nutnosti poklop sundat.

TescoTesco Barrel BBQ: běžná cena Tesco, 1 399 Kč

Díky dvěma roštům ocení tento gril zejména početnější rodiny. Rošt v poklopu je ideální zejména pro přípravu zeleniny, která nepotřebuje být přímo nad ohništěm a stačí jí jen zlehka ohřát. Spodní část je určena pro grilování masa. Robustní poklop pak zajistí rychlejší tepelné zpracování.

TescoTesco Round Mini BBQ: běžná cena Tesco, 149 Kč

Chcete si užívat grilování i na balkónu nebo menší terase? Tesco pro tyto případy doporučuje kompaktní gril Round Mini, který potěší svými rozměry a snadnou manipulací. Díky němu si budete moci ugrilovat něco dobrého třeba jen sami pro sebe, ale nezradí vás ani při větších akcích.

 Rošt na ryby: běžná cena Tesco, 61 Kč

TescoPrůzkum společnosti Tesco ukázal, že i ryby Češi rádi připravují na grilu. Celých 55 % uvedlo, že ryby griluje a právě pro ty doporučujeme pořídit si speciální rošt, díky nemuž ryba nespadne, ani se při grilování nerozype. Behěm tepelné úpravy ji můžete kontrolovat jak často jen chcete, aniž byste ji při manipulaci poškodili.

Kartáč na gril: běžná cena Tesco, 75 Kč

TescoGrily se obvykle nemyjí snadno, ale s naším kartáčem to jde jedna báseň. Štětiny jsou navrženy tak, že jsou pevné a smyjí i tu největší nečistotu, a jemné zároveň, takže neponičí povrch grilu.

Přenosný gril: běžná cena Tesco, 289 Kč

TescoPřenosný gril ve tvaru kyblíku je velmi praktickým a kompaktním řešením. Jedná se o jednu z nejmenších podob grilu. Funkčnosti ale jeho malé rozměry nic neubírají. Tuto variantu si zamilujete, jednoduše popadnete kyblík za ucho a vyrazíte grilovat.

Více informací najdete na http://itesco.cz/

Reklama