Milá Ženo-in,

Teplo, slunce, voda, ale také grilování, to vše patří podle mě k létu a letní pohodě. Grilování miluji obzvláště, když jsou jasné letní noci a nebe plné hvězd. Není nic nad to, zakousnout se do čerstvě ugrilovaného kusu masa v teplé jasné letní noci…

Letos jsem se na léto a grilování obzvláště těšila. Zima trvala už neuvěřitelně dlouho a bylo to na mě moc. Když ještě v květnu, ne-li začátkem června, nešlo sedět na terase a byla zima, měla jsem obavy, že letos žádné léto nepřijde a náš starý gril letos ani nevyužijeme a ze zákoutí dvorku ho nevytáhneme.

(soutěž 3 – p)

Když už konečně teplo začalo, neváhala jsem a pozvala přátele na sobotní grilování. Nakoupila jsem maso, naložila ho den dopředu a těšila se na tu pohodu, ale i šťavnaté masíčko.

Přátelé dorazili, a tak jsme mohli s grilováním začít. Přítel šel až na poslední chvíli gril umýt a nachystat, to už u nás i přátelé byli. Hned však ale přišel, že z grilování nic nebude, jedině že bychom si chtěli ugrilovat malého ptáčka. V grilu si totiž udělal hnízdo malý ptáček, ani nevím, co je to za druh, a seděl na vajíčkách. Ptáčka jsme tam samozřejmě nechali, ať si ty své malé v klidu vyvede, a tak z grilování zase nic nebylo.

Maso jsme nakonec udělali na pánvičce, ale i tak jsme si pochutnali.

Za pár týdnů jsme našli v grilu tři malé ptáčky, jejich maminka jim tam pravidelně nosila něco v zobáčku, bylo to velmi roztomilé.

Teď už máme gril zase jen pro sebe a můžeme se konečně pustit do grilování.

Andtka


Děkujeme za nádherný příběh :)

Nám v pátek v redakci snesl holub vedle střešního okna dvě vejce - jedno je už rozbité :( , ale druhé vypadá v pořádku... Třeba tady budeme mít malá holoubata :) Ta holubice nám už jednou vlétla i dovnitř :)

Máte také nějaké zajímavé zážitky z grilování? Oblíbené recepty? Fotky? Neváhejte a napište nám!

redakce@zena-in.cz