Muzeum voskových figurín Grévin již dva měsíce po slavnostním otevření rozšiřuje svou expozici o nové celebrity. Své místo mezi osmdesáti stávajícími legendami českého a zahraničního showbusinessu, sportu a politiky získali božská Marilyn Monroe a David Bowie.

Americká legendární zpěvačka a herečka Marilyn Monroe patří neoddiskutovatelně k hvězdám, které nemohou chybět v expozici muzea Grévin, stejně jako průkopník nových hudebních stylů v sedmdesátých letech a milovník extravagantních kostýmů David Bowie. „Jednoduše není možné, abychom neměli v našem muzeu krásnou Marilyn. Je to ikona, která asi nikdy nepřestane táhnout své publikum. A David Bowie? Kdo jiný než hvězdy tohoto formátu si zaslouží svou figurínu v Grévinu,“ dodává k novým figurínám v expozici muzea Grévin Heinrich Homola, generální ředitel.  

1

„Božská“ Marilyn i anglický hudební mág žijící v Berlíně zaujmou svou pozici v tanečním sále, kde stanou po boku takových hvězd jako Mick Jagger, Brad Pitt, Angelina Jolie, Maryl Streep nebo Helena Vondráčková a Karel Gott.   

Nové figuríny přicházejí do muzea Grévin již dva měsíce po otevření této pražské pobočky. Právě neustálý rozvoj muzea a rozšiřování expozice je celosvětovým záměrem muzea Grévin. Inaugurace Davida Bowieho a Marilyn Monroe však není zdaleka vše pro letošní rok. Již na počátku září budou uvedeny do expozice další dvě nové, tentokrát české figuríny, a ani to nebude poslední inaugurace tohoto roku.

Slavnostním večerem provedla skvělá Gabriela Partyšová, na akci se přišli podívat i Dominik Hašek se svou partnerkou paní Libuší Šmuclerovou, Vlastimil Harapes, Renata Drossler nebo Nikol Moravcová.

f

Zajímalo mě, jak se líbí v Grévinu právě moderátorce Gabriele Partyšové, proto jsem ji v davu novinářů odchytla a zeptala jsem se.

Gábi, vy jste zde poprvé, nebo již jste toto kouzelné místo navštívila?
Nejsem tady poprvé, už jsem zde byla na slavnostním otevření.

Zeptám se vás, která z figurín se vám nejvíce líbí?
Já nejvíce obdivuji Miloše Formana, taky se s ním nejvíce fotím a musím říct, že je ta kvalita opravdu vysoká. Aňa Geislerová se mi líbí a samozřejmě tady ty chlapi jako George Clooney, který je absolutně dokonalý, jako živý. Občas mám takový pocit, že když se těmito prostory procházím, že se úplně leknu, protože ta podoba je opravdu úžasná. Oni vlastně mají i reálnou výšku, takže si je můžeme i proporcionálně prohlédnout, jedním slovem jsou vážně krásný všichni.

Chtěla byste i vy zde mí své alter ego?
Myslím si, že jsem rozhodně nedosáhla takových výsledků, abych tady patřila do tohoto muzea, ale třeba se mi ještě něco povede za tu kariéru moderátorky nebo zpěvačky. Třeba se mi zadaří zabodovat a mít zde podobiznu na věky věků. :-)

Vy tady máte i syna, jak jemu se tady líbí?
On samozřejmě zná ty světové hvězdy a občas semnou jde i na nějaký večírek, takže zná i ty naše. Dokonce taky říkal, že má problém s tím, že neví, jestli náhodou nejsou pravé. Furt objímal Lucku Bílou a Karla Gotta :-), takže si to tady moc užívá.

11

Pokud se toho chcete o Grévinu dozvědět více navštivte jejich stránky, které jsou www.grevin-praha.com/cz

Čtěte také:

Muzeum Grévin přichází v období prázdnin s výhodným vstupným

Setkání s Bradem Pittem nebo Albertem Einsteinem? Žádný problém!

Reklama