Dovoluji si Vám poslat autentický dopis klienta jedné nejmenované pojišťovny, kde pracuje moje kamarádka. Když to četla, tak málem umřela smíchy:

Vážená pojišťovno,

odepisuji na Váš dopis, kde jste mě žádali o upřesnění mého úrazu. Do oznámení úrazu jsem uvedl, že jsem si úraz způsobil sám.

Jsem  zaměstnán jako zedník a zmíněný den jsem pracoval zcela sám na stavbě  domu. Po dokončení mi zbylo asi 250 kg cihel na střeše. Sešel jsem  tedy dolů, tam jsem přes kladku vytáhl nahoru po laně prázdný sud, do něhož jsem hodlal uložit zbývající cihly. Lano jsem
dole pevně  zabezpečil a šel jsem na střechu naložit cihly do sudu.

Po naložení všech cihel jsem sešel opět dolů, abych spustil sud s cihlami. Ve smlouvě máte uvedeno, že vážím pouze 75 kg. V momentě, kdy  jsem lano odvázal a držel jen v ruce, jsem se ujistil o působení  gravitace.

Výše jsem napsal, že sud, který sám o sobě váží 25 kg, byl naložen 250 kg cihel. Jak si jistě  domýšlíte sami, moje váha 75 kg nemohla udržet tak těžký sud a než jsem si to uvědomil, byl jsem v prudkém pohybu vzhůru a sud, který byl na úrovni střechy, naopak v prudkém pohybu dolů.

Zhruba na  úrovni třetího patra jsem se setkal s protipohybujícím se sudem, což vysvětluje tu zlomeninu lebeční a lícní kosti a vykloubení ramene. Dále jsem pokračoval směrem vzhůru, až
jsem se zastavil s prsty v kladce. I přes velkou bolest jsem  se však držel lana.

V tom samém momentě sud s cihlami dopadl na zem a rozbilo se mu dno.

Výše jsem napsal, že sud sám o sobě váží 25 kg a já, jak máte uvedeno  ve smlouvě, 75 kg. Působení gravitace pokračovalo dále, a jak si  jistě domyslíte, situace, kdy já se 75 kg jsem nahoře a sud vážící pouze 25 kg dole, nemohla setrvat. A tak jsem se v mžiku ocitl v  prudkém pohybu dolů a prázdný sud v prudkém pohybu naopak nahoru. Zhruba na úrovni třetího patra jsem se opět setkal se sudem, tentokrát prázdným. To vysvětluje zlomeniny obou kotníků. Dále jsem pokračoval směrem dolů, kde jsem prudce narazil na zem, což vysvětluje ta rozdrcená kolena a pánev. V bolestech a bez vůle jsem pustil lano, na jehož druhém konci přes kladku visel prázdný sud beze dna vážící 25 kg.

Působením gravitace se ocitl v prudkém pohybu dolů, přesně do míst, kde jsem bezvládně ležel. To vysvětluje ta tři zlomená žebra. Doufám,  že jsem vám poskytl Vámi požadované informace. Na další zajímavou  spolupráci se těší...

Váš klient.


Milá ženo-in, děkuji Vám za přeposlaný materiál.

Tak to je neuvěřitelná záležitost! Úžasné! Hlavně, že se klient těší na další zajímavou spolupráci:)

Reklama