Řada z nás má k hrnečku osobní vztah a vztahují se k nim i hezké příběhy. Oslovili jsme několik spřátelených bloggerek, aby nám napsaly ten svůj. Proč mají hrneček rády, s čím si jej spojují. Co nám napsaly?

Nedávno jsem viděla reklamu na Granko. Když jsem zahlédla bílý hrneček s červenými puntíky, vrátilo mě to tak snad o patnáct let zpět. Právě jsem se balila na kolej, kde jsem měla začít svůj samostatný studentský život. Byla jsem plná očekávání a nejistoty a sebou jsem si brala věci, které mě měly aspoň trochu přiblížit k domovu a ten start do nové etapy života mi trochu usnadnit. Přibalila jsem si tehdy i Granko hrneček. Mám ho doteď ráda. V tu dobu byl hrneček jako nový a ani ve snu by mě nenapadlo, že se mnou zvládne absolvovat celou vysokou školu, být svědkem mého nástupu do prvního zaměstnání a že si obhájí své čestné místo v mé (teď už naší rodinné) domácnosti. Dnes už hrneček nemá tak zářivou barvu a některé červené puntíky jsou už trochu vybledlé, ale kakao z něj chutná pořád výtečně, a když se na něj podívám, tak se mi vybaví všechny ty okamžiky, které jsem s ním prožila.
Ala DOBROTYDOBRISKA.CZ


Granko se u nás doma pije odjakživa. Vařila nám ho i maminka. Pamatuji si, že nám dětem nechutnalo klasické kakao, které si dělal tatínek, ale Granko jsme milovaly. Takže ani u nás doma, pro mé děti, nesmí Granko nikdy chybět. Kupujeme vždycky velkou krabici a pak se divíme, když už zase dochází :-) Puntíkatý hrníček jsme měli dávno, když byl Pepíno malý. Měli jsme dokonce tři. Ale postupně se rozbily a je to škoda. Granko z nich chutnalo nejlíp.
Elly BOHYNEKUCHYNE.CZ


Kakao si občas dám, hlavně v zimě.  Sice nemám puntíkatý hrníček, ale vždy si vezmu nějaký velký. Tahle chvilka s kakaem mi připomíná dětství u babičky, která mi Granko vařila v rendlíku a já občas pomáhala s mícháním a bála jsem se, abych tam neměla škraloup. Granku jsme říkali „kakajíčko“ a moc mi chutnalo a vlastně stále chutná.
Jana JANESMOMENTS.COM


Kakao mám spojené s dětstvím. Maminka mně i sestře vařila šálek horkého kakaa na snídani. Ještě teď se mi vybavuje ta vůně, která nás tahala z postele. ...a láska k němu mě drží i v dospělém věku. Granko si s manželem uvaříme čas od času do teď. Přece jen je to příjemná změna místo kávy nebo čaje. Granko pro nás neznamená jen horký nápoj. Používám ho i na krupicovou kaši. Spolu s rozpuštěným máslem a skořicí nemá chybu. V létě si zase připravujeme osvěžující ledové kakao. Granko hrneček doma nemáme, ale vzpomínám si, že jsem ho jako dítě velmi chtěla. Pokaždé co jsem ho viděla v reklamě, říkala jsem mamince, jak moc bych si přála puntíkatý hrníček. :) Tak teď si ho konečně koupím!
Jana SOLNICKAVKUCHYNI.CZ

Granko je naše daleko nejoblíbenější kakao s dlouhou tradicí. Jde s trendy, splňuje přísná kritéria moderní doby, ale chutná stále tak, jak ho máme rádi.
Je to voňavá a lahodná energie, která nám i našim dětem chutná. Díky vylepšené receptuře s minerály a vitamíny si teď na něm nejen pochutnáme, jako vždy, ale spolu s mlékem získáme i něco dobrého, co nám prospívá.
Letos je to přesně 40 let od chvíle, kdy se v národním podniku Čokoládovny v závodě Sója Kolín začalo Granko vyrábět.

Ikonický Granko hrníček s červenými puntíky ke 40.výročí
Už je to dávno, co byl naposledy v prodeji. Často jste se po něm ptali, protože ho stále používáte a ztratil už barvu nebo rovnou celé ouško, nebo prostě potřebujete ještě jeden.
Při příležitosti oslavy 40 let výročí od zrodu Granka byla uvedena do oběhu limitovaná edice s novými hrníčky. Snad se Vám podařilo získat nějaký i pro sebe. Vychutnejte si Granko z oblíbeného hrníčku a slavte s námi!

 

Reklama