Když se řekne „granát“, většina z nás si vybaví buď nechvalně proslulou výbušnou zbraň nebo temně rudé kamínky navlečené na šňůrce omotané kolem krku. Ale dnes už si spíš než typicky české drahokamy vybavíme červená zrníčka exotických granátových jablíček.

Granátové jablko není však jen chutným subtropickým ovocem, které teprve nedávno oživilo náš jídelníček. Je to i ovoce velmi zdravé a prospěšné. Všeobecně se už ví, že granátové jablko působí jako vhodná prevence rakoviny. Podle kalifornských vědců však může fungovat také jako lék na poruchu erekce. Pravidelná konzumace šťávy z tohoto ovoce prý účinkuje stejně jako léky na potenci a je mnohem levnější variantou.

Podle serveru Novinky.cz o efektu granátových jablek na erekci informovali vědci z Los Angeles, kteří testovali džus z tohoto ovoce na více než padesátce dobrovolníků s poruchou erekce ve věku mezi 21 a 70 lety. Více než polovina z nich po měsíční konzumaci dvou decilitrů džusu denně zaznamenala zlepšení ztopoření.

Vědci zjistili, že džus je velmi bohatý na antioxidanty a zlepšuje prokrvení tkání v penisu. Antioxidanty podobně jako léky na poruchu erekce zvyšují v krvi obsah oxidů dusíku, které uvolňují stěny cév a usnadňují ztopoření.

Už jste někdy ochutnala granátová jablka? Objevují se trvale na vašem jídelníčku? Doporučíte pravidelné pití džusu z granátových jablíček svému partnerovi?