Na Gran Canarii jsem letos byla již podruhé. Přesně jsem věděla, že jsou tam místa, která musím znovu vidět.

grand canaria

Jedno z nich je určitě Playa del Inglés. Je to hlavní a největší prázdninové středisko ostrova situované na jeho jižním cípu v blízkosti známých dun. Je sice pravda, že je zde poněkud větší koncentrace lidí, protože pláže jsou krásně bílé a je tu hodně hotelů, ale pohled na duny, které se jsou všude kolem, je úchvatný. Pláž je dlouhá asi 6 kilometrů. S kamarádkami jsme si udělaly úžasný výlet. Taxíkem, který tu seženete za „lidovou“ cenu (zvlášť když se vás do něj namáčkne 5) jsme ráno vyjely z našich bungalovů v Las Palmas až na nejjižnější cíp pláže. Tam jsme obrazily pár obchůdků a vydaly jsme se pěšky zpátky. Vpravo nás omývalo moře a vlevo jsme se mohly kochat nádhernými dunami. Cesta je dlouhá asi 8 kilometrů. Občas jsme si našly nějaké hezké místo, vykoupaly se, občerstvily a pokračovaly dál. Výlet, který mohu každému doporučit!

Pokud navštívíte Gran Canarii, neváhejte a určitě si půjčte auto! Na ostrově je spousta míst, které stojí za to navštívit. Zaplatíte cca 30 euro na den. Cena se snižuje, pokud si auto půjčíte na více dní. Nezapomeňte si přibalit řidičský průkaz!

Zuzana Sommerová


grand canaria

Gran Canaria je nejnavštěvovanější ostrov. Je tady stálé počasí a na jeho jihu je nejtepleji, pokud vím, z celých ostrovů vůbec. Pro tyto podmínky sem ročně přijíždí velké množství turistů. Tento ostrov uspokojí všechny návštěvníky. Rodiny s dětmi - koupání pro děti je velmi vhodné, většina pláží je tvořena jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Většinou jsou mírné vlny, takže koupání je bezpečné a děti se nemusí bát. Své si najdou určitě ti, kteří hledají klid a pohodu, ale velkoměsta a letoviska na pobřeží naopak lákají dobrodruhy, kteří se chtějí bavit až do rána.

Kromě koupání je na ostrově spousta jiné zábavy! Park se zvířaty, vodní park, to jsou místa, kde se budete bavit celý den a nejvíce si vše užijí vaše děti. I když je vstup mezi 20-30 eury, výlet vám zpestří dovolenou!

Klára Křížová


Na Tenerife, Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224948025.

Reklama