Canaria

Pokud se chystáte na dovolenou na gran Canaria, nejteplejší a nejznámější ostrov kanárského souostroví, pak vás určitě bude zajímat tip na náš výlet. Chodíte rádi bosi po pláži? Pak se s námi vydejte k majáku El Faro de Maspalomas. Ten stojí na samotném jihu ostrova a již od roku 1890.

Starověký maják

CanariaTento maják byl postaven podle návrhu inženýra Juan Leóna Castilla. Maják vydal svůj první historický záblesk světla 1. února na 1890. Stal se jedním ze symbolů ostrova. Kolem majáku se rozprostíhají luxusní hotely s nádhernými zahradami. Začínají zde také světoznámé duny Maspalomas, který si určitě nenechá ujít žádný návštěvník. 

 

Atmosféra místa

Maják, moře a duny mají nádhernou atmosféru, zejména když je sluníčko nízko a chystá se k západu. Duny už nejsou tak horké a procházka po nich je velmi příjemná. Jsou vysoké maximálně deset metrů. Kdo si je užívá, jsou zejména děti. Z vrcholku dun skáčou, dělají kotrmelce a smějí se bezstarostným smíchem... Maminky možná zuří, že mají písek naprosto všude, ale asi jsou v tu chvíli jedinými, komu to vadí. Také si je oblíbily zamilované dvojice. Je to přece romantika, vyšplhat na dunu, zadívat se na západ slunce a držet při tom svou lásku za ruku…Canaria

Duny z korálů

Největší zajímavostí je, že duny nevznikly navátým pískem z africké pouště, ale z mořských korálů, které rozmělnilo vlnobití. Dnes je toto místo unikátní přírodní rezervací Dunas Maspalomas, která byla oficiálně vyhlášena v roce 1994 a rozkládá se na ploše 404 hektarů.

Jak se dostat k majáku?

Pokud bydlíte někde v okolí centra Playa del Inglés, vezměte si taxíka, cena k majáku vás i s taxou přijde na 5 Euro. Vybavte se nápoji, cesta po cípu ostrova zpátky k letovisku Playa del Inglés je dlouhá cca 4 km. Pokud vám bude vedro a budete mít žízeň, po cestě není žádný bufet.Canaria

Připravte se na naháče!

Tato pláž je vyhlášeným místem nejen pro nudisty, ale také pro gaye. Potkáte jich v těchto místech opravdu hodně. Pokud se rády díváte na mužská krásná těla, těšte se na pokoukání, zejména mladíci, kteří o sebe dbají, mají vysportovaná těla a vystavují svou opálenou pokožku, jsou přímo k sežrání… Jen že se vystavují na odiv někomu jinému než vám.

Cesta podél pláže je krásná

 Z jedné strany moře, z druhé duny.  Od majáku k Playa del Inglés se dostanete línou chůzí za hodinu a půl. Můžete cestou dělat zastávky, vykoupat se, odpočinout si, nabažit se vln, udělat si piknik…a pak pokračovat dál.Canaria  

Tak jak se vám líbí nás tip? Už jste tam někdy byli?

Chcete letět na Gran Canaria? NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE

Odlety každou sobotu z Prahy a Brna: Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama