gran canaria

Minulý týden jsme se s partnerem vrátili z Gran Canaria. Vybrala jsem si dovolenou na tomto ostrově, protože jsem chtěla uniknout vedrům, která v červenci panovala po celé Evropě. Zjistila jsem si, že na Kanárských ostrovech je počasí stálé, v létě nemá extrémní výkyvy. Můj partner nechtěl do Řecka a do Bulharska (kde byla šílená vedra), tak jsme vybrali Gran Canaria.

Ubytování v apartmánech Las Brisas bylo úplně super. Žádný vysoký hotel, malé bungalovy s předzahrádkou v centru města, kousek od moře. Když jsme se nabažili blízké a také nejznámější pláže Playa del Ingles, vyrazili jsme na výlety. Po písečných dunách k majáku nebo do Aqualandu (vstup 25 Euro dospělí). Pláž byla hodně rozlehlá, nepůsobila jako místo, kde je moc turistů a není se kam hnout. Právě naopak. Pokud se šlo dál, směrem k dunám a majáku, měli jsme soukromí. Také vlny a příchod do moře byl pozvolný. Celý týden uběhl strašně rychle, bylo stále co dělat, co objevovat.

Také jsme si půjčili auto na jeden den a jeli se podívat na sever, který je daleko zelenější než vyprahlý jih. Cesta byla sice samá zatáčka, ostrov je dost hornatý, ale dalo se to přežít. Zastavovali jsme u různých vyhlídek, bylo to krásné.

Díky za tip na dovolenou, po celou dobu pobytu bylo kolem 30 stupňů a foukal mírný větřík, takže to byla pohoda. Vaše čtenářka Bára, Praha


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234 mobilní operátor 602313049 fax 224946391 nebo 224 948025.

lupa

Reklama