Máme rádi majáky? Pak si přečtěte další díl seriálu o krásných majácích. Tentokrát se podíváme na ostrov Gran Canaria a jeho nádherný maják El Faro de Maspalomas, který stojí na jihu ostrova v písečných dunách.

El Faro de Maspalomas

Dnes je maják významným bodem v jižní části, kolem kterého se budují komplexy dražších hotelů. Hosté si tak mohou večer vychutnávat nádherný pohled na obzor, který lemuje rozsvícený maják. Nejhezčí snímky pořídíte, když se šeří - ještě červánková obloha kontrastuje se světly silných lamp majáku.

Starověký maják El Faro de Maspalomas

Tento maják byl postaven podle návrhu inženýra Juana Leóna Castilla. Maják vydal svůj první historický záblesk světla 1. února na 1890. Stal se jedním ze symbolů ostrova. Kolem majáku se rozprostírají luxusní hotely s nádhernými zahradami. Začínají zde také světoznámé duny Maspalomas, které si určitě nenechá ujít žádný návštěvník.

canaria

Atmosféra místa - vlny, písečné duny a nekonečné moře

El Faro de MaspalomasMaják, moře a duny mají nádhernou atmosféru, zejména když je sluníčko nízko a chystá se k západu. Duny už nejsou tak horké a procházka po nich je velmi příjemná. Jsou vysoké maximálně deset metrů. Vyrazte do středu dun, je to romantická procházka, můžete pozorovat krásně zvlněný obzor a budete si připadat jako na poušti... i když takové menší poušti. S dominantou starověkého majáku.

Toužíte po originálních fotkách? Tady si je určitě uděláte. Je to přece romantika: vyšplhat na dunu, zadívat se na západ slunce a držet při tom svou lásku za ruku... nebo si na ně jen tak lehnout a cítit energii a prostupující teplo písku...

Kdo si duny užívá, jsou hlavně děti. Z vrcholku dun skáčou, dělají kotrmelce a smějí se bezstarostným smíchem... Rodiče asi budou zuřit, že děti mají písek naprosto všude, ale asi jsou v tu chvíli jedinými, komu to vadí.

Duny z korálů

Největší zajímavostí je, že duny nevznikly navátým pískem z africké pouště, ale z mořských korEl Faro de Maspalomasálů, které rozmělnilo vlnobití. Dnes je toto místo unikátní přírodní rezervací Dunas Maspalomas, která byla oficiálně vyhlášena v roce 1994 a rozkládá se na ploše 404 hektarů.

Jak se dostat k majáku?

Pokud bydlíte někde v okolí centra Playa del Inglés, vezměte si taxíka, cena k majáku vás i s taxou přijde na 5 eur. Vybavte se nápoji, cesta po cípu ostrova zpátky k letovisku Playa del Inglés je dlouhá cca 4 km. Pokud vám bude vedro a budete mít žízeň, po cestě není žádný bufet.

Připravte se na nudisty!

Tato pláž je vyhlášeným místem nejen pro nudisty, ale také pro gaye. Potkáte jich v těchto místech opravdu hodně. Pokud se rády díváte na mužská krásná těla, těšte se na pokoukání, zejména mladíci, kteří o sebe dbají, mají vysportovaná těla a vystavují svou opálenou pokožku, jsou přímo k sežrání... Jenže se vystavují na odiv někomu jinému než vám - tedy pokud jste žena.

Tip na výlet - krásná cesta k majáku po pláži

El Faro de Maspalomas

Z jedné strany moře, z druhé duny. Od majáku k Playa del Inglés se dostanete línou chůzí za hodinu a půl. Můžete cestou dělat zastávky, vykoupat se, odpočinout si, nabažit se vln, udělat si piknik... a pak pokračovat dál.

Náš tip: Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adresewww.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049

Čtěte také:

Reklama