Pokud se vydáte na dovolenou na Gran Canaria, ostrov Kanárského souostroví, určitě nezapomeňte navštívit nádherný přístav Puerto Mogán. Leží na západ od Maspalomas, nevětšího turistického centra. Do Mogánu dojedete pohodlně po dálnici autem nebo lodí z Puerto Rico.

Puerto Mogán

Je to moc pěkný výlet, loď jezdí každou hodinu, lístek stojí 6 euro cesta tam, zpáteční celkem 10. Vyjíždí se z přístaviště Puerto Rico, tady můžete nechat auto na hlídaném parkovišti nebo se sem dostanete autobusem z Maspalomas či Playa del Inglés. Parkování v Puerto de Mogán není problém, jsou zde sběrná parkoviště, dobře označená. Sice zaplatíte pár Euro, ale budete v klidu, že máte dobré místo na parkování.

Puerto de Mogán

Toto malebné místo je nazýváno „kanárskými Benátkami“. Je to přístavní městečko ležící asi třicet kilometrů od Playa del Inglés. Puerto Mogán má ojedinělé kouzlo. Domky, postavené ve španělské koloniálním stylu, všude samé barevné keře, mostky do oblouku přes uměle vytvořené kanály. Spoustu restaurací, které nabízejí čerstvé ryby a plody moře, obchůdky se suvenýry či oblečením... Jen když jdete po útulné promenádě, lapí vás vůně moře a mořského příboje smíšeným s vůněmi připravovaných jídel z kaváren a restaurací.

Puerto Mogán

Velice specifická a krásná architektura přístavu se vyznačuje nízkými domky postavenými v ostrovním stylu, které jsou protkány množstvím vodních kanálů. Nízké světlé domy a rozkvetlými, divoce pnoucími či vkusně zastřiženými keři, s upravenými květináči a truhlíky jsou nádherné. Modré nebe, rozkvetlé zahrady a všudypřítomná zeleň kontrastuje s bílými domy.

Puerto Mogán

Prohlídku této části ostrova můžete spojit s pátečním trhem nebo s výletem pod mořskou hladinu Žlutou ponorkou. Máte chuť na skvělý oběd nebo večeři? Dejte si čerstvé ryby nebo plody moře!

Pokud se budete chtít vykoupat, určitě využijte klidnou městskou pláž. Je chráněná zálivem, proto je hladina klidná a nečekají vás tu vlny.

Puerto de Mogán

My jsme tady byli a opravdu můžeme doporučit jako krásný výlet! Projděte si v klidu město, pokochejte se malými krámky, kupte si něco pro radost. Dejte si kávu na náměstí nebo oběd v přístavní restauraci…

Přinášíme vám tip od cestovní kanceláře Canaria Travel, se kterou dlouhodobě spolupracujeme – v nabídce mají zájezdy nejen na týden, ale i na 10 dní. Užijte si je v létě nebo si léto prodlužte – doporučujeme! Celou nabídku zájezdů najdete na www.canariatravel.cz

Puerto Mogán

Pokud váš přítel, nebo vy sama sportujete, pak si najdete mnoho vyžití: Golfová hřiště, rybaření, potápění, windsurfing, kiteboardning, surfování  – se vším vám poradí zástupci cestovní kanceláře, jaká místa jsou pro váš sport nejvhodnější

Canaria travel

O zkušenostech našich čtenářek si můžete přečíst v uveřejněných článcích

Čtenářka Slávka: Kanáry byly krásné!

Dovolená na Gran Canaria s dvouletým dítětem

Čtenářka Petra: Poprvé na Kanárských ostrovech

Máte sen vdávat se na pláži? Zvolte si Kanárské ostrovy!

Naše doporučení: Pro organizaci dovolené využijte služeb cestovní kanceláře Canaria Travel www.canariatravel.cz

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adresewww.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama