Milá redakce,

nejčastěji píši sms, přátelům, dětem, i klientům, se kterými jsme na tom domluveni. Dopisů dostávám dost - většinou úředních, ale psané ručně mě vždy potěší, protože jednak vím, kolik času tomu ten dotyčný věnoval, a jednak jsem 3 roky před 10 lety studovala grafologii a psychologii, tak i vidím, jaké má problémy.

Ovšem moji přátelé mají divný pocit a píší mi e-maily, zato mi posílají krásné obrázky a fotky. Onehdy jsem našla zasunutý dopis od maminky, umřela mi 14 dní před tím, než jsem se v 7. měsíci těhotenství po 2letém zahraničním pobytu vrátila domů, neviděla jsem ji vlastně od svatby - 4 měsíce.

Z toho dopisu a písma jsem vyčetla, jaká povahově skutečně byla a jak jí jsem po letech podobná… Život nejde vrátit, ale dopis zůstal. Pro mě je to nejlepší dopis, co mám. Tolik se těšila na vnouče, už se ho nedožila.

Největší radost mám z pohlednic. Sbírám pohlednice z celého světa, už mám 56 zemí, doma nástěnku, kam už se pomalu nevejdou a z toho mám tu největší radost.

Zcestovala jsem zatím jen 28 států a na zbytek se těším.

Totéž přeji i Vám.

Jindra Vojíková /chechtalka/


Zdravím Chechtalku i všechny ostatní ženy-in!

Také si ze svých výletů po světě vždy přivezu nějakou pohlednici na památku, ale o sbírce by se zatím mluvit určitě nedalo :-).

Dnešní celý den si budeme povídat o dopisech. Píšete je? Máte pocit, že je již brzy plně nahradí e-maily? A kdo za to může? Pošťáci nebo naše lenost a snaha vše zrychlit? Napište nám!

                                                     redakce@zena-in.cz


Soutěž

Odkaz na soutěžní obrázek:    

                  //zena-in.cz/rubrika.asp?idc=17664&id=5


Pravidla k naší soutěži najdete ZDE

Reklama