Foto: Profimedia

Pro Český rozhlas se Karel Gott svěřil, že za svého největšího konkurenta mezi zpěváky považoval Waldemara Matušku. Oba dva měli obrovské množství fanynek, které si mezi sebou dělili. A ty je doslova milovaly. Dělily se na „Gottovky“ a „Waldovky“.  Waldemar Karlu Gottovi vždycky říkal: „Ty se dřeš, zpíváš nahoru dolu a jsi první, já nedělám nic a jsem druhý. Tak kdo je na tom líp?“

Oba zpěváci se takto škádlívali často, ale vždy to brali z legrace. „Taková konkurence, jaká byla léta s Waldemarem, pro mne byla zdravá, inspirující. Myslel jsem na to, v čem on je tak dobrej nebo v čem se lidem líbí lidem a co chybí mně. Tak jsme soutěžili a v tichosti jsme se tomu smáli. Pak jsme vypadali, jako že se nemáme rádi. Byla to dobrá konkurence, která svádí k tomu přemýšlet o sobě,“ popsal tehdy Gott dle serveru TN.cz.

Dnes už jsou obě legendy české populární hudby v nebi. Zbylo po nich však mnoho písní, které zná i dnes spousta mladých lidí nazpaměť. Připomeňme si oba velikány české hudby, z kterých se podlamovaly kolena nejedné fanynce, v jejich úžasném společném vystoupení z roku 1974 nazvaném Silvestrovská opera. Tu si oba zpěváci zopakovali ještě například v roce 1999 během Silvestra na České televizi nebo v roce 2002 na narozeninách Waldemara Matušky.


 
A co vy? Do kterého fanklubu jste se řadily? Walda nebo Karel? 

Reklama