Hvězda české populární hudby Karel Gott vystoupí dnes od 19.30 hodin na koncertě ve vyprodané pražské O2 Aréně, kde si připomene spolu s diváky své blížící se jubilejní 70. narozeniny (14. července).

Zpěvák patří bezesporu mezi největší stálice na české hudební scéně. Začátky jeho popularity sahají do období 60. let, které jsou spjaty s jeho účinkováním v hudebním divadle Semafor. V roce 1967 působil sedm měsíců v americkém Las Vegas. Gott se dokázal prosadit také v Evropě, zejména v německy mluvících zemích.

Své životní jubileum oslaví Karel Gott velkým koncertem, na který si pozval řadu hostů. Mezi gratulanty se objeví plejáda českých hudebníků různých generací a diváci se dočkají rozmanitých hudebních vystoupení.

Pozvání na koncert přijali Lucie Bílá, která se s Gottem setkala na společném jevišti již mnohokrát, dále Hana Zagorová, skladatel a zpěvák Petr Hapka či herečka Jiřina Bohdalová. Mladou generaci současných zpěváků budou zastupovat Ewa Farna, Lucie Vondráčková, Tereza Kerndlová, Petr Bende, Vlasta Horváth, Sámer Issa nebo skupina Clou.

Karel Gott přivítá na pódiu další kolegy a přátele, kteří mají podobně jako on dlouholeté zkušenosti v hudební branži. Diváci se mohou těšit na Pavla Bobka, Věru Špinarovou, Ivetu Bartošovou, Michala Davida, Lenku Filipovou, Milana Drobného, Evu Pilarovou, Petru Janů, Josefa Zímu nebo na klarinetistu a saxofonistu Felixe Slováčka. Z prostředí operního světa dorazí do O2 Arény Eva Urbanová a Štefan Margita.

Koncert je již delší dobu beznadějně vyprodán.

Reklama