Ikona české populární hudby, zpěvák Karel Gott (69), připravuje na letošní rok turné po deseti českých městech. V těchto dnech se objevila informace o tom, že tato Gottova koncertní šňůra bude vůbec posledním turné v jeho kariéře. Karel Gott však tyto zvěsti kategoricky odmítl jako neseriózní „kachnu“.


Opět někde v tisku vyplavalo, že jde o moje poslední turné. Netuším, zda mě chtěl někdo poškodit, zřejmě ale nejde o zlý úmysl. Musím však důrazně říct, že je to trapný výmysl. K tak lacinému triku, abych zvýšil počet prodaných vstupenek nepravdivým tvrzením o posledním turné v mé kariéře, bych se nikdy nesnížil. Prosím svoje příznivce, aby těmto takzvaným zaručeným informacím v žádném případě nevěřili,“ řekl Karel Gott.

Jedinou pravdivou informací je skutečnost, že Karel pracuje se svým týmem na plné obrátky a připravuje se na koncertní turné po deseti českých městech. První koncert se odehraje 5. listopadu v Plzni, Slavíkově rodném městě.

Připravujeme technické věci, důkladně projednáváme nejrůznější podrobnosti i detaily, neboť všechno musí na koncertech klapat do poslední minuty. Musíme být připraveni na všechno a jsme už zvyklí případné nečekané situace odstraňovat za pochodu,“ svěřil se Gott.

Příprava každé podobné akce trvá minimálně půl roku a je to obrovské množství neviditelné práce. „Podobně jako v kuchyni, když musíte připravit nejlepší pokrm, ale host tam nevidí. Přípravy jsou náročné, ovšem já o tom, jak je tato profese těžká, nikdy nemluvím. Bavíme lidi a ty upracovaný umělec nezajímá,“ usmál se zpěvák.

Turné se uskuteční na podzim, tedy v období, kdy Českem pravidelně obcházejí chřipkové vlny. Zpěvák si je tohoto nebezpečí dobře vědom.

Tým je bezvadně sehraný a nepochybně odvede vynikající práci. Jediným úskalím tedy je, abych byl zdráv. Nesmím se urputně bránit. Pokud se člověk příliš obává chřipky, zaručeně si ji přivolá. Psychika tak prostě funguje. Proto se budu snažit brát hrozbu nemoci spíš lehkým způsobem. To je nejlepší způsob,“ prozradil Gott.
Reklama