code-fb.jpg
Foto: Profimedia

Existují různé variace gotické módy a dnešní nejpopulárnější interpretace přezdívaná „gothcore“ všechny temné a strašidelné prvky gotické módy splňuje, ale klade zároveň důraz na sex-appeal.

Kourtney Kardashian a Megan Fox během posledních dvou let přinesly gothcore do hlavního proudu. Trend se uchytil a kousky jako mohutné boty na platformě, síťované punčochy, a dokonce i černé rukavice se pomalu stávají základními součástmi šatníku.

Podle výroční zprávy o trendech na Pinterestu však prognostici předpovídají, že se gotická móda v roce 2022 zaměří méně na sexy vzhled, ale více na oblečení vhodné do kanceláře. Vyhledávání výrazu „goth business casual“ se na Pinterestu zvýšilo o neuvěřitelných 90 %.

A jak vlastně „goth business casual“ vypadá?

„Trend nově definuje business casual oblékání s volně splývajícími kousky spárovanými se strukturovanými oděvy,“ říká InStyle slavný stylista Mickey Freeman. „Černý kožený pásek přes bílou košili v kombinaci se širokými kalhotami bude stačit. Chcete-li do outfitu přidat trochu barvy, vyměňte bílou košili za krvavě červenou šifonovou halenku s balonovými rukávy,“ radí.

Začlenění barvy do kompletu bude určitě klíčovým prvkem. Brown vysvětluje, že tradiční gotická móda je „temná a tajemná“, ale gotická móda v roce 2022 zahrnuje i jiné barvy než černou, jako je červená, šedivá nebo stříbrná. Významnou součástí tohoto současného pojetí gotické módy budou také potisky nebo kontrastní materiály, jako jsou volány, samet, hedvábí, krajka a kůže.

FothroJet.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: InStyle, The Guardian, Yahoo Life, Who What Wear

Reklama