sea

Pokud se chystáte vyrazit na ostrov Fuerteventuru, pak určitě navštivte pláž s místem Goriones! Proč? Je to neobyčejně rozlehlá pláž s romantickými lagunami a jezírky s jemným bílým pískem!

Když jsme byli na Fuerteventuře, nechtěli jsme jen tak pobývat na pláži poblíž hotelu Green Oasis, kde jsme se ubytovali, ale chtěli jsme ostrov poznat. Bydleli jsme v malém městečku Costa Calma, které leží v jižní části ostrova, kousek od začátku pověstné 20kilometrové rozlehlé pláže.
Právě krása pláží nám učarovala natolik, že jsme se rozhodli na Fuerteventuru vyrazit. Většina ostrova a pobřeží je přírodní rezervací, takže tato místa nehyzdí hotelové komplexy a pole namačkaných lehátek se slunečníky. Naopak. Pláže jsou krásné, rozlehlé a nostalgicky pusté.

Místo, o kterém jsme snili a dívali jsme se užasle v Praze na kalendář s fotkami z Fuerteventury, se jmenovalo Goriones. Bylo asi 5 kilometrů od našeho městečka Costa Calma. Byl to začátek rozlehlé pláže, která byla široká asi 200 metrů a dlouhá 20 kilometrů. Do Goriones jsme se dostali jednoduše - buď autobusem, který nás tam za 1 Euro na osobu odvazl asi za 10 minut, nebo potom vypůjčeným autem. A stálo to za to. Opravdu nádhera.

Pláž byla úžasná. Rozlehlá, plná jemného bílého písku s mnoha lagunami, které se zde tvoří díky odlivu a proudům moře jež je samo vytvoří. V lagunách byla velmi teplá voda, ráj pro malé děti. Na této pláži napočítáte víc sportovců než turistů - rozlehlost pláže jim přináší ideální podmínky pro tréning kiteboardingu - to je takový padák - drak který vás unáší na surfařském prkně pěkně lehce po hladině. Na pohled je to krásné, ale když pozorujete urputné začátečníky, je to veliká dřina.

Jako turistky jsme měly na pláži velké pohodlí. Ostatních turistů zde bylo velmi málo, děti měly velkou radost z lagun a my jsem odhalovaly těla slunci, přičemž jsme pozorovaly pěkné sportovce. Opravdu ideální dovolená. :)Jen při přílivu jsem se musely přesunout na začátek pláže, protože se její rozlehlost ztratila pod hladinou moře. Díky tomu, že se čas přílivů a odlivů nepravidelně mění, můžete si na recepci každého hotelu vyžádat časový měsíční rozpis, abyste nebyli zklamání tím, že na tuto pláž přijedete zrovna, když je celá zalitá.


Na Tenerife, Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224948025.

Reklama