Přestože trojská zoologická zahrada utrpěla o víkendu citelnou ztrátu, když musela nechat utratit nový přírůstek – samičku orangutana Vilínu, má jeden důvod k radosti. Včera bylo zprovozněno nové obydlí pro skupinu goril včele s jejím vůdčím samcem Richardem. Celá gorilí tlupa je tak od úterka v novém. Kromě instalace sítí, stromů a lanoví, které jsou důležitou součástí gorilího příbytku bylo zprovozněn také systém, který simuluje umělé mrholení. A tak se mohou gorily cítit jako doma v deštném pralese. Zrenovovaný pavilon bude v průběhu roku doplňován o další lana, sítě nebo houpačky, aby byl život pro skupinu stále pestrý.


Rekonstrukce pavilonu, o které se uvažovalo už dlouhou dobu, byla uspíšena zejména kvůli bezpečnosti těchto oblíbených primátů. Všichni jistě máme ještě v čerstvé paměti situaci, kdy v červenci letošního roku vhodil kdosi do gorilího výběhu pět jablek s napíchanými hřebíky. Pokud by takový předmět gorily pozřely, hrozila by jim perforace žaludku nebo střev. Takové zranění by mohlo vážně ohrozit života zvíře. Filosofie ředitele Fejka, která klade důraz na důvěru k návštěvníkům zoo, byla tak otřesena. Přesto nad nimi neláme hůl a na stránkách trojské zoo prosí návštěvnickou veřejnost o pomoc při odhalení pachatelů, kteří by tenhle nepochopitelný čin chtěli případně zopakovat.

Myslíte si, že bezpečnější pavilon odradí další pokusy zvířatům ublížit? Měly by být tresty za týrání nebo zabití zvířat přísnější?

Reklama