Gorily

Druhorozená gorila v České republice, sameček Tatu, oslaví v sobotu v pražské zoologické zahradě druhé narozeniny. Na oslavě v pavilonu goril dostane dárky i kytici, sdělil v pátek mluvčí pražské zoo Vít Kahle.

„Návštěvníci mohou přijít a popřát samečkovi společně s herci Magdou Reifovou a Petrem Vackem v 11.00 u pavilonu goril. Nebude chybět hudba a tanec. Pro gratulanty je připravena krátká lekce afrického tance,“ uvedl mluvčí.

Doplnil, že se v zoo mohou návštěvníci bavit při příležitosti Dětského dnu Komerční banky. V divadélku Archa se od 10.30 do 16.00 uskuteční program plný písniček, soutěží o ceny a vystoupení řady umělců. Nebudou chybět žongléři, kouzelníci, divadlo Ludvík a vystoupení Václava Upíra Krejčího. Program doplní v divadélku Archa jedno z letošních mláďat, papouška kakadu.

Tatu se narodil 30. května 2007 samici Kijivu, která v prosinci roku 2004 porodila také Moju. Pražské gorily patří k poddruhu goril nížinných. Kijivu do Prahy přišla z australského Sydney, otce Tatu, Richard, zoo získala z Británie. Gorily v trojském areálu obývají rekonstruovaný pavilon. Mohou využívat travnatý výběh s kmeny na šplhání, od návštěvníků je odděluje jenom potok. Za nevlídného počasí jsou ve vnitřní ubikaci, oddělené od lidí tlustým neprůstřelným sklem.

Fotografie: Zoo Praha

Půjdete v sobotu popřát gorilátku do zoo?