Kampaň parafrázuje oblíbené úsloví „SE TO“ udělá, které možná slýcháte i vy doma, když zrovna není vůle se zapojit do domácích prací. Spotřebiče Gorenje jsou totiž navržené právě tak, aby většinu práce zastaly samy a žádná domácí práce nebyla zbytečná věda.

648062086824eobrazek.png

Konečně je tu nová sezóna a s ní i lokální zelenina a ovoce plné chuti a vitaminů. Ty se v nových chladničkách GardenFresh rozhodně neztratí. Někdy je ale těžké přesvědčit děti, že je zelenina chutná a je třeba ji pravidelně jíst. Proto Gorenje pořádá během června edukační koncerty pro mladší školáky po celém Česku a učí děti zdravě jíst.

Do škol dorazí parta profesionálních hudebníků, která vysvětlí malým divákům formou chytlavých písniček zásady správného stravování. Děti se během představení seznámí i s hudebními nástroji a mohou si je samy vyzkoušet; třeba si zahrát na elektrickou kytaru.

Z písniček ve stylu od rocku až po country se holky a kluci dozví, že „Zelenina není jenom pro mimina“ nebo že „Kdo svačí, ten na všechno stačí“, mohou si zazpívat chytlavé refrény a zatancovat si se zeleninovými maskoty. Spolu si užijí dopoledne plné zábavy i edukace podané záživnou, dětem přirozenou formou hry.

Děti si odnesou i drobné dárky, které jim budou připomínat třeba to, že je důležité se nasvačit a nezapomenout přitom na čerstvou zeleninu a ovoce. Zábavné učení může pokračovat i doma - rodiče mohou dětem stáhnout z webu i pracovní listy a společně sestavit zdravou snídani nebo správně prostřít stůl.

Od června až do konce srpna si navíc budou moci všichni, kdo si koupí některou z vybraných chladniček Gorenje GardenFresh, pořídit i jakýkoliv malý domácí spotřebič se slevou 80 %.

Akce podporuje nejen zájem dětí o zdravé stravovací návyky, ale také nabádá k lepšímu hospodaření s jídlem. Věděli jste, jak moc se u nás plýtvá? Podle nedávného průzkumu Mendelovy univerzity v Brně skončí v popelnicích domácností v průměru asi 38 kg potravin na osobu za rok, o hodně více pak u bytových domů na sídlištích, kde skončí v komunálním odpadu skoro 54 kg jídla. Nejvíce se v domácnostech plýtvá ovocem a zeleninou.

Na vině často nejsou jen „velké oči“ a nákupy nad rámec rozumné spotřeby, ale i špatné podmínky uchovávání zeleniny a ovoce, které se zkazí dřív, než dojde užitku. Velkou část vyhozené zeleniny i ovoce by přitom šlo zachránit správným skladováním. I na to upozorňuje nová kampaň Gorenje.

Chladničky Gorenje GardenFresh mají adaptivní technologii AdaptTech a IonTech, napodobující přírodní procesy. Mají i konvertibilní oddíly, které jde podle potřeby proměňovat mezi nulovou zónou a dalším prostorem pro optimální uchovávání zeleniny a ovoce. Nejvyšší model má i integrovanou wifi a jde ovládat prostřednictvím aplikace ConnectLife i na dálku.

Více na cz.gorenje.com
648061cf30e98obrazek.png

Reklama