5b8516d714d66obrazek.jpgJiž nějakou dobu se můžete setkávat s kolekcí Gorenje by S+ARCK, kterou navrhl jeden z nejosobitějších světově uznávaných francouzských návrhářů Philippe Starck. Tyto nadčasové kuchyňské výrobky z jeho pera se ale stále těší velké oblibě, nejen u milovníků špičkově řešených nadstandardních kuchyní a nikdy se neokoukají. Kolekce není jen designovým bonbonkem, vyznačuje se také špičkovými technologiemi a jedinečnou úsporností kuchyňských spotřebičů. Elegantní čisté linie kombinují prvotřídní odrazivé sklo s nerezovou ocelí, které prostoru vaší kuchyně vdechne jednoduchý minimalistický a nadčasový look. Výrobky jsou skvěle kombinovatelné, proto si každý zákazník může vytvořit vlastní dokonalý odraz svého životního stylu.

Hrajte si s designem
Kuchyňská linka Gorenje by S+ARCK byla navržena tak, aby se vkus, cit pro detail i kreativita každého nového majitele staly nedílnou součástí tvůrčího procesu vzniku návrhů nové kuchyně. Hrou s jednotlivými kuchyňskými spotřebiči se každý může podílet na navržení konečného zcela osobitého místa v designové kvalitě za přiměřené ceny.

Zakomponujte do návrhu vaší kuchyně například kombinovanou chladničku NRK612ST, jejíž nerezové křivky vás jistě uhranou a technické vlastnosti ohromí. Nechybí jí totiž tolik oblíbená technologie AdaptTech, inteligentní systém, jež v lednici udržuje optimální teplotu bez ohledu na to, jak často otevíráte dveře, ani funkce IonAir s větráním MultiFlow 360°, které simulují přirozený proces ionizace, aby potraviny vydržely déle čerstvé. S ledově ocelovou pomocnicí se tak vyvarujete nežádoucímu plýtvání, a ještě prospějete životnímu prostředí.
5b85174391fa7obrazek.jpg

Pečte, vařte, smažte… hlavně s radostí
Vaší nové kuchyni bude bezpochyby slušet i vestavná pyrolytická trouba BOP747ST či vestavná trouba BO658ST z řady Gorenje by S+ARCK. Oba spotřebiče disponují mnohem větším vnitřním prostorem BigSpace, a to, aniž by bylo nutné přístroje zvětšit zvenku. Jste-li tedy velká rodina, jistě oceníte, že navýšená kapacita vnitřních prostor dovoluje používat větší plechy a připravovat tak více jídla až na pěti úrovních pečení zároveň. Tišší kuchyňští společníci disponují i systémem GentleClose, který se postará o dovírání dvířek pouhým jemným dotykem, tedy bez jakýchkoliv zvuků. Model pyrolytické trouby navíc nabídne také funkci PyroClean pyrolytického čištění, které probíhá při vysokých teplotách až 500 °C a zanechá tak troubu bez jediného mastného místa. Ať už tedy zvolíte mírné čištění na 90 minut, čištění střední intenzity na 120 minut či velmi intenzivní čištění na 150 minut, můžete ušetřený čas věnovat sobě nebo vaší rodině, a to se jistě vyplatí.

Buďte pány svého času
Minuty strávené v kuchyni vám zkrátí také indukční varná deska IS756ST, která disponuje funkcí PowerBoost Supreme – extra výkonu varné zóny. Při ohřevu v takto extrémní intenzitě se čas stane vaší nejcennější hodnotou, protože například 2 litry vody uvaříte už za pouhé 4,2 minuty. Režim XpandZone vám dovolí vařit na téměř celé ploše indukční plotny, kdy se varné zóny na pravé a levé straně zkombinují do jedné mimořádně velké. Jejich propojením se vám tak otevře mnohem více prostoru a volnosti na celé desce, takže na ni snadno umístíte i několik menších hrnců najednou.

Abyste předešli nežádoucím pachům, které se při vaření uvolňují pomyslnou třešničku na dortu je komínový odsavač par WHI941ST, který bude nejen elegantním designovým prvkem, ale především také spolehlivým parťákem. Svou funkcí AdaptTech čidly rozpoznává stupeň nečistot, par, vlhkosti i plynů a automaticky reguluje otáčky ventilátoru. LED osvětlením poskytne vysoce účinné osvětlení varné desky, takže se už nebudete muset obávat malých nehod při vaření večer.
5b85171764b02obrazek.jpg

Vařte s radostí, vždyť v kuchyni se přece drží pomyslné teplo rodinného krbu a v té designové se navíc budete cítit jako v galerii umění. A jak říká samotný autor jedinečné modelové řady Gorenje by S+ARCK architekt a designér Philippe Starck: „Každý předmět, každý tvar, každý styl musí mít smysl, který nás každodenně ovlivňuje.“