shutterstock-237551212.jpg

Foto: Shutterstock

Google v neděli uvedl, že urovnal hromadnou žalobu, podle které nedostatečně vyplácel své zaměstnankyně a přiděloval jim nižší pozice. Vyrovnání ve výši 118 milionů dolarů (zhruba 2,8 miliardy korun) se týká asi 15 500 zaměstnankyň, které pro společnost pracovaly v Kalifornii od září 2013, uvedly právní firmy Lieff Cabraser Heimann & Bernstein LLP a Altshuler Berzon LLP v prohlášení zveřejněném v pátek večer.

Společnost také souhlasila s tím, aby třetí strana analyzovala její postupy při přijímání a odměňování zaměstnanců, včetně rovnosti odměňování.

Žalobu na Google v září 2017 podaly bývalé zaměstnankyně Kelly Ellis, Holly Pease, Kelli Wisuri a Heidi Lamar, které požadovaly odškodnění ve výši 600 milionů dolarů. Učitelka v dětském centru společnosti Google měla například dostávat 18,51 dolaru na hodinu, naproti tomu její kolega s nižší kvalifikací a menšími zkušenostmi dostával 21 dolarů na hodinu.

Podle kopie smlouvy vydané právními kancelářemi Google popírá všechna obvinění v soudním sporu a trvá na tom, že vždy plně dodržoval všechny platné zákony, pravidla a předpisy. Dohodu musí ještě schválit soudce. Slyšení o předběžném schválení je naplánováno na 21. června.

Zdroje: Insider, NDTV, Refresher, Právní dokumenty

Reklama