S Adélou Gondíkovou jsem se setkal koncem týdne v Palladiu, kde byla – jak jinak než pracovně. Náš čas pro rozhovor byl omezený a navíc kolem nás pobíhal pán s kamerou. Pod kontrolou je skoro neustále. To aby ji totiž nenapadlo porušit pravidla experimentu, ke kterému se přihlásila. Zavázala se, že od 20. srpna nebude 5 dní používat žádný antiperspirant proti pocení!

 

Experiment je v rámci kampaně, která upozorňuje, že používat prostředky proti pocení je fakt lepší. Přinejmenším pro okolí. Během krátkého rozhovoru s Adélou jsem se snažil neustále vypozorovat, jestli to je na ní poznat. Protože je nepochybně nesmírně čistotná a protože experiment netrval ještě ani dva dny (naposledy navoněl herečku moderátor Tomáš Krejčíř  v úterý večer), tak nebylo. Přesto jí toto omezení zjevně nedodávalo nejlepší pocit…

 

Proč jste do toho šla?

Podle průzkumů prý lidé v Česku málo používají antiperspiranty proti pocení. Přišlo mi to zvláštní, tak jsem přistoupila na tento experiment. Ten by měl napomoci osvětě. Pro mě je deodorant věcí denní potřeby, rozhodla jsem se vyzkoušet, jaké to je bez něj.

 

A…?

Není to příjemné. Naštěstí se mohu sprchovat. Víc než obvykle se těším na klimatizaci v autě, nedovolí mi tolik se zapotit.

 

Takže bez antiperspirantu hrůza…

Jsou to trochu extrémní pocity. Jsem závislá na vonění svého těla pomocí antiperspirantů. Je to třeba jako závislost na něčem jiném, třeba na kafi (smích). Je to pro mě důležité, jako například pravidelná ústní hygiena. A teď trochu trpím. Musím ale zdůraznit, že naštěstí součástí experimentu není omezení ostatní hygieny – můžu se pravidelně koupat, holit si nohy a čistit si zuby. Zdůrazňuji, nejsem několik dní bez pravidelné hygieny.

 

Jezdíte klimatizovaným autem, „užila“ jste si vůbec někdy prostředí, kde dopad antiperspirantu schází – potvrzují to i lidé v průzkumech, tedy v hromadných dopravních prostředcích?

Samozřejmě. Znám to z tlačenic v tramvaji, metru i v městských autobusech, a to nejen z dob, kdy jsem jimi jezdila do školy. Jenže teď, když bydlíme mimo město, jinak než autem se dopravovat nemůžu. Takže odpověď zní: Znám to velice dobře. A nic moc.

Dobře, obrátíme list, abychom vás otázkami na vaší hygienu neuváděli do rozpaků, přičemž byste se mohla ještě víc potit. Zeptám se na práci. Věnujete se s bratrem natáčení pořadu Rady ptáka Loskutáka, máte roli v Ordinaci v růžové zahradě. Je u vás něco nového?

Kromě toho hraji v divadle. A nyní mě hodně zaměstnalo i natáčení nového krimi seriálu televize Nova Expozice (je podle skutečných událostí o tzv. Berdychově gangu, pozn. aut.).

 

Děláte toho celkem dost. A dá se to skloubit s rolí maminky?

Právě kvůli Nelince to musím omezit. Myslím hlavně divadlo. Budu hrát to, kde už role mám, nové ale zkoušet nějakou dobu nebudu. Umožní mi to mít víc času na rodinu, na Nelinku.

 

Je léto, užila jste si ho nějak?

Obvykle se snažím v létě od práce trochu unikat a je fakt, že jsem měla měsíc volno, které jsem si užila. Byli jsme doma, u babičky v Sokolově. Jediné, co jsme letos nestihli, bylo moře.

 

Vídáte se s bratrem i mimo čas natáčení? Přece jen bydlíte mimo, máte partnera a Nelinku a taky hodně jiné práce…

Samozřejmě. Máme spolu velmi dobrý vztah.

 

Určitě jste tuhle otázku dostala tisíckrát, ale zeptám se. Jaký byl váš vztah v dětství?

Náš vztahy byl obvykle sourozenecký. Hádali jsme se, rvali… Největší krizi jsme měli, když mi bylo asi devět, to jsme na sebe asi víc ječeli, já ho tenkrát i škrtila (smích). Na dětství v Sokolově ráda vzpomínám. Žili jsme v Sokolově, scházelo se nás tam víc sourozeneckých párů, bylo to fajn.

 

Pár řádků o Adéle…

 

Do diváckého povědomí se dostala především díky moderování zábavných pořadů na TV Nova, které často uvádí spolu se svým bratrem Daliborem Gondíkem. Snídaně s Novou (Go Go Šou, Kolotoč a Rady ptáka Loskutáka).

Herecké a moderátorské zkušenosti sbírala už daleko dříve, než se její tvář zapsala mezi české celebrity. Ještě během studií na pražské Státní konzervatoři hostovala v pražských divadlech. Po studiích pracovala jako redaktorka zpravodajství na radiu Frekvence 1. Jako moderátorka se stále častěji objevuje na televizní obrazovce. Nejprve moderovala pořady na TV Prima (Dotkněte se hvězd a Kinorevue). Také působila na rádiu Evropa 2, kde spolu se svým bratrem uváděla ranní show Gondix Family.
Se svým partnerem Ondřejem Brouskem má čtyřletou dceru Nelly.

Před několika dny (narodila se 19. 8. 1973 v Sokolově) slavila pětatřicetiny, při kterých zahájila i deo experiment.

 

 

 

Reklama