64a29351b7428obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vyrazíte-li ze Salcburku po dálnici A1 směrem na Vídeň, ocitnete se za pouhých 30 minut v Solné komoře, v oblastí překrásných jezer. Jedno z nejkrásnějších a nejbližších je Fuschlsee, které patří k vyhledávaným prázdninovým destinacím. 
Region nabízí bohatý program pro aktivní letní dovolenou: od náročných horských túr přes pohodlné vandrování kolem jezer, bohatou síť cyklostezek všech stupňů náročnosti, vodní sporty na jezerech a jedenáct dokonalých golfových hřišť.  Rádi vám doporučíme dvě devítijamková hřiště, která jsou nádherná!

Golfroas - jedno jezero – dvě golfová hřiště – jedna projížďka lodí
V bezprostřední blízkosti jezera se nacházejí dvě devítijamková hřiště, která jsou velmi odlišná a zajímavá. Golfové kluby Schloss Fuschl a Waldhof se spojily a vymyslely zajímavý projekt Golfroas. Zahrajete si první devítku, občerstvíte se a nasednete na historický člun a během čtyřiceti minut jste na opačném břehu, kde vás vyzvedne taxi a zaveze na první jamku druhé devítky. Nabídka Golfroas, toto propojení se u hráčů golfu, kteří měli možnost obě hřiště vyzkoušet se setkala s velkým ohlasem.

64a3e1b09aa07obrazek.png
Foto: Peak Motion Films

Golfclub Fuschl
Hřiště pod zámkem Fuschl na břehu jezera Fuschlsee patří k nejstarším v Rakousku. Bylo založeno v roce 1965.

Golfclub Waldhof
Hřiště Waldhof je vhodné pro všechny hráče hrající na všech úrovních a poskytuje jedinečný herní zážitek v nezapomenutelném prostředí. V žádném případě je však nelze podceňovat. Hru totiž komplikují vodní překážky a pořádně. Na druhé straně však přispívají k jeho atraktivnosti. Navíc hřiště neleží na rovině, nýbrž na horské pastvině, takže prověří nejen přesnost hry, ale i kondici. Případnou frustraci ze hry či ze slabé fyzičky vám budou kompenzovat nezapomenutelné výhledy na jezero.

64a3e16921508obrazek.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Propojení obou hřišť, které zahrnuje 18 jamek a převoz loďkou přes jezero stojí 98 Euro

Náš tip na ubytování:

Velmi rádi vám doporučíme skvělé ubytování, které jsme měli možnost vyzkoušet: Jedná se o prázdninový rezort Arabela Jagdhof Resort! Pokud se tady ubytujete, užijete si dokonalou péči, ochutnáte skvělá jídla a plnými doušky se ponoříte do dokonalého relaxu. Pokud jste milovníky golfu, pak si tady i zahrajete na 9 jamkovém hřišti Golfclub Fuschl.

64a3e20878ebeblobid0.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Prázdninový resort Jagdhof Arabella se nachází na břehu jezera Fuschlse. Resort se skládá ze tří objektů: historického loveckého zámečku s restaurací, barem a pokoji, hlavní budovy Gutshaus s recepcí, obchůdkem s regionálními produkty, sály pro pořádání eventů a pokoji a budovy Hüttererhaus, ve které se nachází wellness a fitness centrum. Pod zámkem v rámci modernizace přibylo devítijamkové golfové hřiště.

64a3e1f94ad7ablobid0.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Pohádková gastronomie – vyzkoušeno, je výborná!
V restauraci pro gurmety FUXBAU, která byla vyznamenána třemi čepicemi podle Gault & Millaua, kouzlí šéfkuchař Johannes Fuchs své lokální a francouzské speciality. Na rybách si hosté nejlépe pochutnají v přístavní restauraci Fischerei a hotelová restaurace CERVUS nabízí vedle čerstvých ryb z jezera tradiční rakouskou kuchyni. Pro dokonalé zakončení večera je připraven "HALALI Bar". Přesvědčí vás neobvyklým výběrem nápojů a středomořských pokrmů. A všude doprovází gastronomické zážitky nádherná kulisa hor s jezerem.

64a3e1ac33c24blobid0.png
Foto: www.arabella-jagdhof.com  

Wellness a fitness centrum
Hotelový wellness areál v objektu Hüttererhaus nabízí 15 metrů dlouhý vnitřní bazén, bazénky pro knajpování, sauny, parní lázeň a prostornou venkovní rekreační louku s lehátky. Fitness centrum rovněž nechybí.

64a3e2742c36cobrazek.pngFoto: Peak Motion Films

Hotel má skvěle vybavené wellness centrum, které se nachází na ploše 800 m2. Co vás tady čeká? 

 • Bazén s integrovanými vířivými lehátky
 • Kneipp a brouzdaliště
 • Útulná relaxační místnost s osvětlenou solnou kamennou stěnou
 • Infračervená tepelná kabina
 • Finská sauna
 • Slaná parní lázeň
 • Solárium
 • 3 léčebné místnosti
 • Velký trávník na opalování
 • 24hodinové fitness centrum s nejmodernějším vybavením
 • Technogym zařízení

Kontakt:

ARABELLA JAGDHOF RESORT AM FUSCHLSEE

64a2935e5f0cdobrazek.png
Foto: Shutterstock

Schloss-Straße 1
5322 Hof bei Salzburg
Rakousko
Telefon 0043-6229 23720
www.arabella-jagdhof.com  

Velkou výhodou je, že prázdninový resort Jagdhof Arabella není daleko z ČR. S menšími zastávkami djedete na místo zhruba za pět hodin, je to totiž kolem 400 km z Prahy.

Reklama