shutterstock-1524165716.jpg
Foto: Shutterstock

Tuhé mýdlo na nádobí
K tuhým produktům na mytí bychom se měli vrátit, protože se nemusí prodávat v plastových obalech a vydrží mnohem déle. Mýdlo na nádobí sice tolik nepění jako běžné přípravky, ale to neznamená, že není účinné. Navíc je velmi šetrné k pokožce, neobsahuje žádné parfemace. Stačí po něm přejet houbičkou a mýt.
298 Kč, bezobalofka.cz

vyr-624-IMG-20191011-092000.jpg

Voskový sáček
Včelobal je sáček, který nahradí všechny igelitové i papírové sáčky. Je ideální na dětské svačiny do školy. Při nutnosti umytí, ubrousek umyjte pouze ve vlažné vodě a vysušte. Při správné péči by vám měl vydržet i víc než rok, a potom ho můžete hodit do kompostu.
239 Kč, Zemito

vcelobal.jpg

Bezmasé kuličky
Pokud chcete jít s dobou a naší planetě trochu ulevit, můžete změnit i životosprávu. Staňte se flexitariány, tedy lidmi, kteří omezují konzumaci masa. Místo masových kuliček si v obchodním době Ikea můžete nyní pochutnat na bezmasových a věřte, že jsou stejně dobré jako ty masové. Obsahují hrachový protein, cibuli, brambory, oves a jablka.
89 Kč, Ikea

ikea-bezmase-kulicky-1.jpg

Silikonová víčka na potraviny
Na Instagramu momentálně cílí na určité typy lidí, především tedy na bydlenky, zázračná silikonová víčka na potraviny. Nejde však o úplnou novinku a víčka si můžete koupit i na českém trhu. Jsou omyvatelná a můžete s nimi přikrýt třeba i meloun. Vyhnete se tak používání potravinové folie.
6ks víček 179 Kč, bigdeals.cz

1153.png

Kovová krabička na svačinu
Také máte doma hromadu plastových krabiček, a navíc se pořád někam ztrácí, a tak kupujete nové a nové? Ze zkušenosti víme, že čím je krabička hezčí, tím déle u nás vydrží. Stačí mít dvě, jednu na svačinu a jednu obědovou.
296 Kč, Zemito

Bez-nazvu.jpg

Upcyklovaná obálka
Sháníte obálku, abyste do ní mohly vložit třeba dárkový voucher? Tak kupte tu, která je vyrobená ze sáčků od jedlé sody. Vypadá trochu retro a určitě s ní budete originální.
28 Kč, Zemito

fdsdfs.jpg

Mýdlo pro psy

Mycí přípravky na pejsky jsou poměrně drahé, a navíc ty tekuté se rychle spotřebují. Naštěstí slovenská značka Mylo vyrábí tuhé mýdlo i pro naše chlupaté mazlíčky. Dobře pění a spotřebujete ho jen tolik, kolik bude opravdu potřeba. Obsahuje nimbový olej a čajovník australský, působí proti kožním nemocem a odpuzuje parazity.
132 Kč, Mylo

mydlo-na-psa.jpg

Čtěte také:

Reklama