Foto: Shutterstock

Tuhé mýdlo na nádobí
K tuhým produktům na mytí bychom se měli vrátit, protože se nemusí prodávat v plastových obalech a vydrží mnohem déle. Mýdlo na nádobí sice tolik nepění jako běžné přípravky, ale to neznamená, že není účinné. Navíc je velmi šetrné k pokožce, neobsahuje žádné parfemace. Stačí po něm přejet houbičkou a mýt.
298 Kč, bezobalofka.cz

Voskový sáček
Včelobal je sáček, který nahradí všechny igelitové i papírové sáčky. Je ideální na dětské svačiny do školy. Při nutnosti umytí, ubrousek umyjte pouze ve vlažné vodě a vysušte. Při správné péči by vám měl vydržet i víc než rok, a potom ho můžete hodit do kompostu.
239 Kč, Zemito

Bezmasé kuličky
Pokud chcete jít s dobou a naší planetě trochu ulevit, můžete změnit i životosprávu. Staňte se flexitariány, tedy lidmi, kteří omezují konzumaci masa. Místo masových kuliček si v obchodním době Ikea můžete nyní pochutnat na bezmasových a věřte, že jsou stejně dobré jako ty masové. Obsahují hrachový protein, cibuli, brambory, oves a jablka.
89 Kč, Ikea

Silikonová víčka na potraviny
Na Instagramu momentálně cílí na určité typy lidí, především tedy na bydlenky, zázračná silikonová víčka na potraviny. Nejde však o úplnou novinku a víčka si můžete koupit i na českém trhu. Jsou omyvatelná a můžete s nimi přikrýt třeba i meloun. Vyhnete se tak používání potravinové folie.
6ks víček 179 Kč, bigdeals.cz

Kovová krabička na svačinu
Také máte doma hromadu plastových krabiček, a navíc se pořád někam ztrácí, a tak kupujete nové a nové? Ze zkušenosti víme, že čím je krabička hezčí, tím déle u nás vydrží. Stačí mít dvě, jednu na svačinu a jednu obědovou.
296 Kč, Zemito

Upcyklovaná obálka
Sháníte obálku, abyste do ní mohly vložit třeba dárkový voucher? Tak kupte tu, která je vyrobená ze sáčků od jedlé sody. Vypadá trochu retro a určitě s ní budete originální.
28 Kč, Zemito

Mýdlo pro psy

Mycí přípravky na pejsky jsou poměrně drahé, a navíc ty tekuté se rychle spotřebují. Naštěstí slovenská značka Mylo vyrábí tuhé mýdlo i pro naše chlupaté mazlíčky. Dobře pění a spotřebujete ho jen tolik, kolik bude opravdu potřeba. Obsahuje nimbový olej a čajovník australský, působí proti kožním nemocem a odpuzuje parazity.
132 Kč, Mylo

Čtěte také:

Reklama