Přesně tak je tomu v hypermarketech Globus, kde se pekaři První republikou inspirovali. Obohatili vlastní receptury a svůj pekařský um o esenci vzpomínek z „raného“ období Československa a rozhodli se ke 100. výročí jeho vzniku potěšit zákazníky produkty s názvem INSPIROVÁNO PRVNÍ REPUBLIKOU.

Pekařův bochník
Nechte na sebe dýchnout staré tradice při krájení poctivého kvasového chleba, který vás zaujme svou dokonalou jemně nakyslou chutí. Chcete–li se skutečně ponořit do minulosti, krajíc chleba osolte a připomeňte si, jak si kdysi dokázali lidé na chlebu pochutnat. Tradiční kulatý bochník chleba pekaři v Globusu připravují z vlastního tradičního žitného kvasu, používají žitnou a pšeničnou mouku, je dobře vypečený a štrejchovaný. Celý Pekařův bochník (1 100 g) je k dostání ve všech hypermarketech Globus obvykle za 32,90 Kč.

Pivní preclík
První republiku a její tradice vám připomene i klasický preclík z pivního těsta. Při jeho výrobě nejsou použity žádné náhražky, pouze poctivé tradiční suroviny. Pivní preclíky vyrábí pekaři v Globusu každý den, vlastnoručně je motají a pečou dozlatova. Pivní preclíky balené po čtyřech kusech (160 g) koupíte ve všech hypermarketech Globus za 19,90 Kč.    

Ořechový dort
Žádná oslava se neobejde bez dortu. K tak významnému jubileu připravili cukráři z Globusu tu nejosvědčenější recepturu – nadýchaný šlehačkový dort s vlašskými ořechy. Jak jinak - je inspirovaný cukrářským stylem První republiky. Je zdobený šlehačkou, bílými rozetami a posypaný drcenými vlašskými ořechy. Po rozkrojení se vám seběhnou sliny na tmavý korpus, slepovaný pravou šlehačkou s další dávkou vlašských ořechů. Jak jednoduché a jak chutné! Dort vlašský ořech 1 400 g koupíte ve všech hypermarketech Globus za 349 Kč. Dort bude opravdu sváteční, bude totiž i dárkově zabalen.

Jablečný štrůdl
Dali byste si něco na zub? Tou pravou klasikou ke kafíčku a k uspokojení mlsavé nálady, může být tradiční český jablečný štrůdl. Pekaři a cukráři v každém hypermarketu Globus vzdávají hold svým prvorepublikovým kolegům a tradičním postupům. Štrůdl vyrábí z tradičního listového těsta a plní jej jablky od českých farmářů. Jablečný štrůdl 450 g koupíte ve všech hypermarketech Globus obvykle za 54,90 Kč.

Více informací naleznete zde.

Reklama