Bohaté zkušenosti, co se týče roli tety, má naše čtenářka s nickem glady. A hezky nám to ve svém příspěvku popsala. Od začátku až do dneška :)

Krásný den, milé spolučtenářky a spolučtenáři.

Dnešní téma se mi líbí. Je rodinné a rodina je přece odjakživa základ státu (alespoň tak nás to kdysi učili).

Mám jednoho bratra a ten má syna a dceru. Mám tudíž jednoho synovce a jednu neteř. Synovec je o deset měsíců mladší od mé dcery, takže si spolu vždycky vyhráli a rozumí si dodnes. Neteř je o osm let mladší než má dcera. K synovci a neteři jsem vždycky měla a mám výborný vztah, jsou skoro jako mé další děti.

Bratr byl horníkem a švagrová byla a je prodavačkou. Takže, když v sobotu pracovali, nastupovala tetička (to jako já) jako hlídací četa. To jsme si teda užívali, v té době ještě nebyla neteř na světě.

Brávala jsem děti – dceru a synovce na různé výlety a akce. Tenkrát u nás začínaly burzy, na kterých se dostaly koupit věci, které běžně v obchodech nebývaly. Čas od času jsme se na takovou burzu s dětmi vydali. To byla síla, všude bylo hrozně moc lidí a já jsem děcka držela až křečovitě, ať se mi v davu lidu neztratí. Mnohokrát jsme měli úplně červené ruce od pevného držení. Mnohem lepší byly naše výlety k vodě, ať už na krytý bazén nebo v létě na koupaliště. Moje dcera, ta byla od malinka vodnice, jo celá po mně – já taky vodu miluju. Ale synovec na to byl hůř. Švagrová plavat neumí a brácha ten byl na šachtě samý rekord a tzv. Sakmarova směna, takže neměl čas chodit se synem k vodě. Takže první lekce vodničení dostával ode mě. Zpočátku, když jsme byli ve vodě, tak se mě držel kolek krku tak, že jsem měla na krku skoro strangulační rýhu. Ale počáteční strach zmizel a synovec se naučil plavat jako ryba. Dodnes vzpomíná, jak ho tetička učila plavat. 

Když bylo špatné počasí tak jsme se bavili doma a to jsme si taky moc užívali. Hráli jsme různé hry, četli jsme si, dívali se na pohádky a taky poslouchali hudbu. Jednou jsme taky poslouchali Dobeše a jeho….Jarmila,vždycky mi radila, abych pracovní dobu dodržel…..atd. Když švagrová přišla z práce domů, synovec vyskočil, běžel ji ke dveřím naproti a už žaloval „mami, mami, teta Iva má o tobě písničku“ – švagrová se jmenuje Jarmila. A vůbec se synovcem jsem si užila spoustu legrace, měl velice svérázné názvosloví. Například tele bylo v jeho mluvě „mimi búú“

Když se narodila malá neteř, byla to prostě princeznička rodiny. Všichni jsme ji také náležitě rozmazlovali, protože byla téměř „vymodlené“ dítě. Naštěstí se to rozmazlování na ní nepodepsalo a vyrostla s ní skvělá mladá žena, která je dnes už dospělá a žije s přítelem. Od dětství byla velmi pracovitá. Vždycky, když ke mně přijeli, nejdřív se vrhla do koupelny a chtěla „mopovat“. Mám v koupelně dlaždičky a mop, vždy připravený na setření nežádoucích kapek. To doma neměli, v paneláku měli koupelničku jako dlaň a v ní koberec, tak si to u mě chtěla náležitě užít.

A můj synoveček se loni v říjnu oženil. Musím přiznat, že jsem měla mokřejší kapesníček než moje švagrová, jeho matka. Za chvíli bude otcem a já doufám, že mi mého „prasynovečka nebo praneteřinku“ půjčí někdy na hlídání.

glady

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Moc hezký příspěvek. Jste teta se vším všudy. S hlídáním, s výlety, s úsměvem i slzičkami. Takové by tety měly být.
Děkuji, že jste napsala, mějte se moc hezky.
Saša

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme originálním dárkem: „flaškou rumu“ (to kdyby synovci a neteře hodně zlobili)

 

Reklama