Nejúspěšnější modelkou se stala Brazilská modelka Gisele BündchenováBrazilka Gisele Bündchenová, které kontrakty v módním průmyslu v uplynulých 12 měsících zajistily příjmy ve výši 25 milionů dolarů. Informaci ve čtvrtek uvedl americký magazín Forbes.

Bündchenové zajistily prvenství v žebříčku nejúspěšnějších modelek reklamní kampaně pro módní značky Versace, True Religion jeans nebo Dior. Brazilka na sebe loni upoutala pozornost také svatbou s hráčem amerického fotbalu Tomem Bradym a objevila se na titulní straně magazínu Vanity Fair.

Druhou pozici obsadila s 16 miliony dolarů Němka Heidi Klumová, která ve svých 35 letech patří k veteránkám módního průmyslu. Klumová se na vrcholu popularity drží navzdory svým rodinným povinnostem. V letošním roce totiž se zpěvákem Sealem očekává narození už čtvrtého potomka. Kate Mossová, která je ve stejném věku jako Klumová, je s příjmy ve výši 8,5 milionu dolarů třetí.

O celosvětové poptávce po brazilských kráskách svědčí umístění dalších dvou místních modelek v žebříčku. Adriana Lima skončila čtvrtá a Alessandra Ambrosio se o pátou pozici dělí společně s Francouzkou Nataliou Vodianovou. V první desítce se dále vyskytuje polská rodačka působící v Kanadě Daria Werbowy, Australanka Miranda Karrová a Carolyn Murphyová z USA.

V žebříčku letos není Češka Karolina Kurková, jejíž příjmy se výrazně snížily po vypršení kontraktu se značkou Victoria´s Secret.