Tak už je to tady, dneska to propuká: Král všech fesťáků Colours of Ostrava zahajuje! (podrobněji o programu TADY)
Čtyřdenní maratón koncertů zahájí přesně v 18.15 na hlavní scéně u Slezskoostravského hradu romská hip hopová kapela, držitelka letošního Anděla - Gipsy.cz, která letos jako první vystoupila na festivalu v Glastonbury. Hned po ní přijde na řadu první netrpělivě očekávaná hvězda – mág balkánské hudby Goran Bregović a jeho dvanáctičlenný šílený band. První den zakončí přední česká kapela Kryštof.
V pátek od 12 hodin se pak rozjede i druhý festivalový areál na výstavišti Černá louka a program v klubech Templ a Marley. Celkem se do neděle 15. července představí okolo stovky kapel a DJs všech žánrů – od world music, přes rockovou hudbu a alternativu až po chrámové zpěvy v evangelickém kostele.

 

Kromě hudby láká festival i svojí pohodovou letní atmosférou. Sice se koná blízko centra Ostravy, ale v části, kde jsou parky, stromy, zeleň a v okolí Slezskoostravského hradu, takže je dost místa pro tanec pod hvězdami i povalování na trávníku. I když už máte potomstvo (a nedisponujete ochotnou babičkou), nemusíte zoufat - pro děti bude připraven dětský koutek s lanovým centrem, programem a hlavně hlídáním. Festival se tak může stát nejenom svátkem hudby, ale i čtyřmi dny svobody, uvolnění, zábavy s kamarády a užívání neuvěřitelné atmosféry.

 

soutěž - román: Zaslíbená země

 

Kde se dá bydlet: Vedle festivalového areálu u Slezskoostravského hradu je připraveno stanové městečko v zeleni, které bude fungovat od čtvrtka do pondělka (vždy od 12. hod). Přímo ve stanovém městečku je miniprodejna, úschovna zavazadel, sprchy a toalety. Pokud si chcete připlatit za lepší, ale pořád ještě cenově dostupné ubytování pod střechou, mrkněte na www.atis.cz (odkaz Colours of Ostrava). Tato cestovka nabízí nocleh za 295 Kč.

 

Jak do Ostravy dojedete: Pokud pojedete s Českými drahami, máte možnost získat na zpáteční jízdenku až 50 % slevu z jakékoliv stanice v ČR do Ostravy. Při koupi stačí požadovat slevu „VLAK+ na Colours“ a při zpáteční cestě se prokázat kromě jízdenky i vstupenkou. Sleva při využití IN-karty činí cca 20 %. Zároveň bude s neutrženou vstupenkou či identifikační pásce na ruce ostravská MHD zdarma. Budou také posíleny noční spoje.

 

Perličky a drby:

·   celkem přijede 590 muzikantů

·   z největší dálky přijede Yungchen Lhamo - z Tibetu

·   Gipsy Kings mají rádi čokoládu – objednali si hned několik velkých tabulek čokoládové i mléčné, nesmí to však být značka Hershey´s

·  elektroničtí mágové Coldcut si objednali láhev bombay sapphire ginu, láhev tmavého rumu a červené a bílé víno

·   návštěvníkům bude k dispozici 29 (o 7 více oproti loňsku) výčepních zařízení

·   hotel Imperiál doveze do areálu cca 1200 porcí jídla 2 x denně (pro účinkující a

    hosty)

·   návštěvníci starší 65 let budou mít v neděli 15. července vstup na festival zdarma.

·   na oplocení areálu je třeba 3,5 km plotů

 

Jezdíte na hudební festivaly pravidelně? Který se vám líbí nejvíc?

Na Colours of Ostrava jste už byla? A letos se chystáte?
Pokud nejezdíte, proč? Nezajímá vás hudba, jaká se na nich hraje?
Necítíte se dobře ve velkém davu lidí?

Nebo byste ráda na festival jela, ale nemáte s kým a bojíte se neznámého?

Stala se vám už na festivalu nějaká nepříjemnost? (okradení, konflikty s opilci…)

Líbí se vám balkánská dechovka, tak jak ji známe z Kusturicových filmů?

 

Reklama