Po skupině Kabát a zpěvačce Tereze Kerndlové bude na letošním ročníku soutěže Eurovision Song Contest v Moskvě reprezentovat Českou republiku skupina Gipsy.cz. Po předchozích neúspěších, které ČR na soutěži Eurosong provázely, se letos Česká televize rozhodla vybrat jednoho zástupce sama.

Stali se jím právě Gipsy.cz, a to nejenom kvůli vzrůstající popularitě, ale také kvůli dobré komunikaci v angličtině. Do třetice všeho dobrého jsme tady a jsme hrdí, že můžeme Českou republiku reprezentovat," svěřil se Korzu zpěvák Radek Banga (26).

Máme připravené dvě anglické písničky, ke každé z nich máme osobní vztah, takže je nám prakticky jedno, která vyhraje. Za oběma si stojíme. Obě písně by se také měly objevit na novém albu," tvrdí Radek Banga, který z Eurosongu i po předchozích českých neúspěších rozhodně strach nemá.

Naše šance? To je snad jasné, vyhrajeme! Jsme Češi! Vezeme si tam zásoby piva, přímo basy piva, takže to určitě vyhrajeme," tvrdí Gipsy.cz, kteří se právě díky Eurosongu rozrostou o nové členy.

Mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest 2009 se letos zúčastní reprezentanti 43 zemí, po několikaleté pauze i Slovenska. Každá země vybere a přihlásí jednu píseň, která soutěží spolu s ostatními o přízeň u přibližně 100 milionů diváků. Semifinálová kola v Moskvě proběhnou 12. a 14. května. ČT 1 pak odvysílá finále v sobotu 16. května 2009.
Reklama