Moderní výzkum posledních desetiletí ukázal, že za tyto pozitivní účinky jsou zodpovědné chemické látky ze skupiny flavonoidů a terpenoidů obsažené právě v listech jinanu. Pro účinek takového výtažku je naprosto zásadní, kolik těchto účinných látek obsahuje. To je dáno především způsobem výroby. Jednotlivé výtažky z ginkga se tedy mohou velmi lišit, podobně jako například různé druhy vína.
5f2bdde6b647cobrazek.png

EGb 761®

Je patentovaný výtažek z listů jinanu dvoulaločného. V České republice je dostupný pouze ve formě léků, které jsou k dostání v lékárnách. Účinné látky EGb 761 jsou až 100%-ně využitelné v lidském organizmu a pronikají do mozku. EGb 761 v mozku chrání nervové buňky (neurony) před poškozením a zničením.  Laboratorně bylo též prokázáno, že EGb 761 ovlivňuje přenos informací mezi neurony, což může zlepšit paměť, výkonnost a schopnost se učit. Zlepšuje rovněž prokrvení tkání.

Lék nebo doplněk stravy?
5f2bde078d2afobrazek.png
V poslední době je na trhu nabídka desítek různých přípravků z ginkga v lékárnách i na internetu. Jak se ale v té spoustě produktů orientovat? Jedním z vodítek může být to, zda konkrétní produkt je lék nebo doplněk stravy. Tato informace musí být na každém balení přípravku uvedena. Na rozdíl od doplňků stravy jsou léky schvalovány a kontrolovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv, zejména pokud jde o jejich účinnost a bezpečnost.

Tebokan® 120 mg potahované tablety je lék k vnitřnímu užití. Před zahájením léčby je vždy třeba vyšetření Vašich příznaků lékařem. Účinná látka: extrakt z jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba) EGb 761®. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták. Lék můžete zakoupit v lékárně i bez receptu.

Více na TEBOKAN.CZ
5f2bdddd22611obrazek.png

Reklama