
Foto: Shutterstock
Historie tohoto drinku sahá ještě před 19. století. Gin byl v Anglii velice oblíbený a tonic obsahuje chinin, který se během kolonizování Indie používal při boji s malárií. Tamní Brity napadlo smíchat aromatický gin a hořký tonic, díky čemuž vznikl původně léčivý nápoj, který rychle získal na popularitě a stal se z něj oblíbený koktejl.
Recept na poctivý Gin & Tonic
- 50 ml ginu
- 150 ml prémiové tonikové vody (klasické irůžové)
- Limetka nebo citron
- Led
Postup:
- Naplňte sklenici až po okraj ledem.
- Přidejte gin a následně tonic. Ideální je poměr 1:3
- Promíchejte a můžete podávat.
Na Gin & Tonic se skvěle hodí tyto giny, tady je naše inspirace:
- Cubical Kiss
- Monkey 47 Dry Gin
- Bombay Sapphire
Tip: Pokud toužíte po méně klasické chuti, můžeze použít růžový tonic a přidat rozmačkané čerstvé jahody, maliny nebo plátek růžového grapefruitu.
Zajímavosti:
- Tonik se vyrábí ze sycené vody s přidaným chininem. Pro zvýraznění chuti se někdy přidává cukr nebo ovocné kyseliny. Čím vyšší je obsah chininu, tím je nápoj hořčí.
- Až do poloviny minulého století byl chinin jediným účinným antimalarikem.
- V Anglii byl během 18. století Gin tak populární, že patřil ke každému dni všech společenských vrstev.
|
Bombay Sapphire – ikonický London Dry Gin Světoznámý gin v charakteristické modré láhvi je vyráběn z deseti pečlivě vybraných botanicals z celého světa. Jemná infuze ingrediencí zajišťuje čistou, komplexní chuť s osvěžujícími citrusovými tóny a kořenitým závěrem.
|
Pozor soutěž!
Pokud Gin & Tonic patří mezi vaše oblíbené míchané drinky, napište nám pod tento článek, proč si rádi vychutnáváte zrovna tento, a soutěžte o tento ikonický London Dry Gin. Tři z vás odměníme lahví Bombay Sapphire!
|
Na láhev ikonického London Dry Ginu Bombay Sapphire se mohoutěšit tito 3 výherci: Jitka Hradská Kosatka178 Theodora Sýkorová |

Nový komentář
Komentáře
Neznám, nemám, nekoupím. Peníze potřebují na drahé léky.
Gin s tonikem to je klasika, která nikdy neomrzí. Je to super pití do společnosti, velmi oblíbené hlavně u žen, no u mě teda určitě. Nemám ráda samotný tvrdý alkohol, ale když je součástí míchaného drinků, tak to je bájo. Osobně preferuju gin s tonikem připravený z jahodového růžového ginu, ale popravdě tento ikonický gin v modré lahvi vůbec neznám a tak jsem moc zvědavá, jak by mi v kombinaci s tonikem chutnal. Určitě báječně.
Gin s Tonicem mám ráda hlavně proto, že je to náš dovolenkový drink. Na dovolené je to hlavní drink, který nám dovolenou zpříjemní a osvěží.
Gin & Tonic mám rád, protože je fresh, osvěžující a vždycky chutná trochu jinak. Citrusová chuť, led a dobrá atmosféra z něj dělají perfektní drink na chill s kámoši
Gin s tonikem mám ráda pro jeho hořkou chuť. Speciálně tento jsem ale ještě neochutnala, takže by to byla skvělá příležitost... :-)
Dříve jsem si občas v léte vychutnala gin & tonic, ale kvůli zdravotním potížím už nepiju vůbec. Kdo má ale opravdu rád kvalitní gin? Je to má mamka, která si ráda vychutná ledový gin s tonicem s kamarádkou na zahradě nebo během víkendového pobytu v přírodě. Bombay – příjemné letní osvěžení, stačí přidat led a kousek ovoce.
Gin & Tonic mám rád hlavně proto, že je jednoduchý, ale přitom chuťově dokonale vyvážený. Hořkost tonicu, citrusové tóny a aroma ginu spolu fungují tak, že se neomrzí ani po delší době. Je to drink, který se hodí jak na letní večer s přáteli, tak na klidné posezení – vždycky působí svěže a elegantně.
super osvěžení pro letní dny, udělám s ním radost i babičce :-P
GIN&Tonik je u nás oblíbený tolik. Slovo tolik vyjadřuje naše společné střídmé oslavy v rodinném kruhu ve 3 generací. My s manželem jsme osmdesátníci.....
Gin s Tonicem nebo s 7UP rádi pijeme na rodinných oslavách.
Gin & Tonic si dám jednou za čas večer po tom, co dcera usne - takový malý rituál jen pro sebe. Jednoduchý, voňavý a nepotřebuje žádnou přípravu. Přesně tolik, kolik zbyde energie na konci dne.
Je nahořklý, má šmrnc, osvěží i poblázní.
GinTonic je pro mě velmi nostalgická záležitost. Moc mi chutná jeho nahořklá chuť. Vždycky, když ho piju, vzpomenu si, jak jsem s kamarády zapíjela úspěšně složenou maturitu. Vždycky si vzpomenu na spolužáky a tak trochu omládnu. GinTonic je můj drink No1!
Gin & Tonic patří mezi oblíbené míchané drinky mé návstevy...tak proc jim to nedoprát?
Gin a Tonic je drink, který si nejvíce vychutnám doma, když si jej dělám sama. Je skvělý do letního dne, i unaveného večera po práci. Baví mě jeho hořkost doplněná ginem. Místo ledu si do něj dávám mražené maliny ze své zahrady. Je to pro mě malý chuťový zázrak, na který nedám dopustit. Raději sáhnu po Ginu s Tonikem než po nějakém sladkém koktejlíčku.
Přišla jsem mu na chuť až později, ale teď je to můj favorit. Není sladký a dá se pít dlouho bez toho, aby to bylo těžký. Nejvíc mi chutná klasicky Gin & Tonic – led, limetka, hotovo. Je to strašně osvěžující hlavně v létě. Občas si ho dám i s malinami, nebo jiným ovocem.
Několikrát jsem zkusila různé míchané nápoje, koktejly, které měly lákajícící názvy i svou barevností lákaly k vyzkoušení. Ale stále se a ráda vracím k ginu s tonikem, ať na dovolené nebo při domácím posezení. Nemá chybu!
gin s tonikem je vyborna volba pro horke letni vecery
Přišla jsem mu na chuť teprv pár let zpět, ale teď je můj nejoblíbenější, protože se dá pěkně pít ve větším množství a není moc sladký
Nezkazí žádnou zábavu. Nejradši ho mám v kombinaci s červeným ovocem.
Toník&gin výborná spojitost ??