6440fac492a33blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Neplecha ukončena
Naproti tomu již zavedeným podcastem, který se těší velké oblibě u všech nadšenců do světa Harryho Pottera, je Neplecha ukončena. Jeho autorka rozebírá kapitolu po kapitole všechny knihy z kouzelnického světa a některé díly věnuje zajímavým podtématům, jako jsou například duchové, osoba Voldemorta apod. Na instagramovém profilu podcastu je také mnoho zajímavých obrazových materiálů. Například různé verze knižních ilustrací.
Poslechnout si můžete zde

Gilmorky podcast
Relativní novinkou je podcast, který se věnuje dnes již kultovnímu seriálu Gilmorova děvčata. Autorka v něm postupně rozebírá jednotlivé epizody a doplňuje řadu zajímavostí a zákulisních informací. Ty mimo jiné čerpá z knihy Rychleji mluvit nedokážu, kterou napsala představitelka Lorelai Lauren Graham. V jedné z epizod autorka podcastu například zmínila, že někteří herci se během sedmi řad objevili v několika rolích – například herečka Sherilyn Fenn si nejprve zahrála Sashu, přítelkyni Jessova otce, a poté matku Lukovy dcery Annu Nardini. Původně však měla zájem o hlavní roli Lorelai.
Poslechnout si můžete zde

64411de95e275blobid0.jpgFoto: Shutterstock

Tak jak to de?
Přestože poslední díl Přátel byl odvysílán už v roce 2004 i o téměř dvacet let později je seriál stále reprízován a má silnou diváckou základnu. O čemž svědčí i podcast Tak jak to de? Jeho autor Roman Uhlíř se stejně jako Gilmorky věnuje jednotlivých dílům a rozebírá nejen jejich základní děj, ale také vystřižené scény a další pikantérie z natáčení. Název nese podle legendární Joyeho balicí hlášky.
Poslechnout si můžete zde

15 minut o knihách
Širší záběr má podcast Lucie Zelinkové, který se věnuje aktuálnímu dění na literární scéně. Pokud tedy nevíte, po jaké knize zrovna sáhnout, v tomto podcastu najdete slušnou dávku inspirace. Lucie se ovšem nevěnuje jen knižnímu světu, v některých epizodách se zabývá i nejrůznějšími tématy z běžného života, jako je mateřství, studium či spolupráce influencerů se značkami.
Poslechnout si můžete zde

HBO's The Last of Us Podcast
Pokud pro vás není angličtina překážkou nebo jste si dali předsevzetí, že se v ní chcete zdokonalit a zároveň vás pohltilo šílenství, které se strhlo kolem postapokalyptického seriálu The Las of Us, jistě vás potěší, že HBO mu vytvořilo vlastní podcast. Jeho tvůrci rozebírají klíčové detaily jednotlivých dílů a o zajímavosti není nouze.
Poslechnout si můžete zde

blobid1.jpg

Foto: Shutterstock

Knižní klub
Inspiraci na čtivo najdete i v podcastu, který se jmenuje příhodně Knižní klub. Rozebírá nejen aktuální tituly, chystané novinky, ale je obohacený i o rozhovory se spisovateli a spisovatelkami.
Poslechnout si můžete zde

Zdroj: České podcasty, Podcast.Apple, Instagramové profily podcastů

Čtěte také: