5bb60760be192obrazek.pngVýrobci žiletek Gillette Venus a epilátorů Braun se toto rozhodli změnit a odhalit pravdu týkající se odstraňování chloupků, aby si každá dívka a žena mohla udělat svůj vlastní názor a sama se rozhodnout, jaký způsob odstraňování chloupků ji bude více vyhovovat.

Pojďme se tedy společně podívat, jaké jsou hlavní přednosti a nevýhody obou metod a odhalit nejnovější fakta, triky a techniky.

Mýtus: Po epilaci narostou tenčí chloupky
Fakt: Ano, toto je pravda. Epilované chloupky se mohou zdát tenčí, protože narostou jako chloupky nové, a ty bývají vypnuté a špičaté a zároveň tenké a ostré, aby mohly snáz projít horní vrstvou pokožky.

Mýtus: Více čepelí může způsobit více řezných poranění
Fakt: Právě naopak. Holení je více pohodlné a pravděpodobnost poškrábání či říznutí je minimální. Více čepelí totiž znamená, že je tlak rozložený na větší ploše, což nám umožňuje i lepší kontrolu nad holením.

Mýtus: Chloupky musí narůst do větší délky, abychom mohli použít vosk nebo epilátor
Fakt: Pravda, která ale neplatí pro epilátory Braun. Portfolio epilátorů značky Braun dokáže odstranit chloupky o velikosti zrníčka písku, nebo přesněji délce 0,5 mm, kdežto za použití vosku musí být chloupky čtyřikrát delší, aby je pásek vůbec zachytil.

Mýtus: Epilace je bolestivá
Fakt: Ano, epilace neboli odstranění chloupků včetně jejich kořínků, bude bez ohledu na to, jakou zvolíte metodu, vždy bolestivou záležitostí. Nicméně epilací v horké vodě může být bolest zásadně eliminována. A co víc, naše tělo si časem na tento proces začne zvykat, což znamená, že s každým použitím se bolest sníží.

Mýtus: Odstraňování chloupků za pomoci intenzivního pulzujícího světla neboli IPL může být bolestivé
Fakt: Světelné metody pro odstraňování chloupků se používají již zhruba dvacet let, a když Braun přišel se svým vlastním IPL systémem, chtěl, aby byl proces bezpečný, efektivní a účinný. Bolest tedy obvykle nastává pouze při špatné manipulaci, například při použití IPL s příliš vysokou intenzitou může dojít k určitému nepohodlí. A to je důvod, proč je důležité používat přístroj, který téměř nepřetržitě detekuje tón vaší pokožky a přizpůsobuje jí tak intenzitu záblesku.

Mýtus: Při dlouhodobém odstraňování chloupků se nevyhneme „mezi dnům“
Fakt: „Mezi dny“, tedy dny, kdy se musí nechat chloupky růst, aby mohly být následně odstraněny, jsou součástí každého procesu odstraňování chloupků s kořínky. Nicméně více „mezi dnů“ přibývá při voskování. Důvodem je již zmíněná potřeba růstu delších chloupků, aby je mohl vosk snadno a efektivně zachytit. Moderní domácí IPL systémy však zmenšují potřebu „mezi dnů“, protože odstraňují chloupky i v počátečním stadiu růstu.

Mýtus: Hydratování suché pleti zastaví vlastní zvlhčovací procesy kůže
Fakt: Naše pokožka je zvlhčována sama od sebe přírodní cestou prostřednictvím uvolňování kožního mazu z těla. Tento proces je nepřetržitý, což je důvod proč se cítíme špinaví, když si nemyjeme pleť a vlasy pravidelně – tento přirozený maz se po umytí vždy znovu a znovu obnovuje. Hydratace znamená proces rovnoměrného přidávání vody do vnější, svrchní vrstvy pokožky, a tedy aplikace bariéry, která pomáhá udržovat vlhkost a zabránit tak vysušování kůže. Nicméně ženská pokožka například na nohou produkuje méně mazu než ta mužská a proto je určitě dobré používat hydratační prostředky, abyste své kůži s její ochranou pomohly. 

5bb6079583cefobrazek.pngMýtus: Holení za použití horké vody zaručí déle trvající výsledek
Fakt: Toto je částečně pravda. Chloupky, které holíme, mají tvrdou strukturu a jsou stejně silné jako měděný drát. Nicméně mohou být změkčeny hydratací, kdy jakmile chloupek pojme vodu, nabobtná a stane se více ohebným a snadněji oholitelným. Použití horké vody tedy urychlí proces hydratace chloupků i pokožky a holení ve sprše nebo ve vaně umožňuje navíc důkladnou hydrataci chloupků minutu až dvě před samotným holením, což nám skutečně dodá nejefektivnější výsledky.
To také znamená, že se oholíte méně tahy, pohodlněji a také rychleji, což pomůže udržet žiletku déle ostrou. Jeden z hlavních benefitů holicích gelů a pěn – pomohou nejenom hydratovat chloupek a zvlhčit pokožku, ale také umožní žiletce snadněji klouzat po pokožce a přes chloupky.

Mýtus: Po oholení narostou silnější chloupky
Fakt: Holení nezpůsobí, že naše chloupky narostou silnější, tmavší nebo že porostou rychleji. Ve skutečnosti jsou tyto vlastnosti zakódované již v naší DNA – to naše geny určují, jak silné chloupky narostou a stejně tak jakou budou mít barvu. Holení nás zbavuje pouze chloupků na povrchu, nedochází k vytržení kořínku jako při epilaci a tudíž nemá žádný vliv na část chloupku, který roste pod pokožkou. Starý chloupek je každý měsíc nahrazen novým, který ho od kořínku vytlačuje ven. Chloupek na povrchu pokožky má tak vlastně oslabenou „odumřelou“ strukturu a jediná jeho „žijící“ část je v kořínku, odkud chloupek vyrůstá.

Mýtus: Holení zbavuje pokožku opálení
Fakt: Opálení vzniká vystavováním se slunečnímu záření. Tělo se brání tím, že vylučuje více pigmentového barviva do kožních buněk (říká se mu melanin). Ten je propuštěn do nižších vrstev pokožky a razí si cestu k buňkám na povrchu kůže prostřednictvím cyklu buněčné výměny. Holení zasáhne pouze povrch pokožky, a proto nemá žádný vliv na to, co se děje pod pokožkou. Naopak „falešné“ opálení, například pomocí spreje či samoopalovacího krému, obarvuje pouze povrchovou kůži (odumřelé kožní buňky) – působí tedy jako vrstva barvy. A protože vrchní vrstva kůže, která obsahuje odumřelé kožní buňky, je stejně jako kožní maz přirozeně obměňována, ztrácí se tak toto „falešné“ opálení rychleji.

Reklama