Benching
Benching (bench – an. lavička) znamená, že o člověka nemáte sice moc velký zájem nebo spíš žádný, ale i přes to vynakládáte stále malé úsilí, aby jste si ho udržely do doby, kdy zjistíte, že nikdo lepší na vás stejně nečeká. Necháváte ho takzvaně čekat „na lavičce“.


Breadcrumbing
Drobečková (breadcrumb – an. strouhánka) navigace se praktikuje většinou pomocí malého množství textu. Zprávy osoba však posílá jen v případě, že potřebuje zvýšit sebevědomí, a nebo proto, abyste měla pocit, že ji stále zajímáte, aby si příště zase mohla zvýšit sebevědomí. To vede například až k nezávaznému sexu, vztah z toho ale nikdy nebude.


Ghosting
Tento termín (ghost – an. duch) je oblíbený především u mileniálů. Jde o opravdu nepěkný zlozvyk. Člověk se vám například po dvou schůzkách a noci plné vášní už vůbec neozve, nereaguje na zprávy a neposyktne žádné vysvětlení. Přesto ale lajkuje vaše fotky na sociálních sítích a sleduje vaše Instastories.


Cushioning
Tohle je v poslední době taky docela známý jev (cushion - an. polštář). Navázaly jste vztah s někým jiným, ale přesto jste si nesmazaly účet na on-line seznamce. Stále na ní hledáte potenciální partnery, kteří by mohli být přeci jen lepší než ten, s kterým momentálně prožíváte poměrně romantický vztah.


Zombieing
Termín je velice blízky ghostingu a může se z něj vlastně i časem vyvinout. Jde o člověka, který si vás smazal ze života, zablokoval na sociálních sítích, zablokoval si vaše číslo a najednou ho po letech napíše smsku, zdali se nechcete sejít. Chce se dát znova dohromady, chce se omluvit, chce půjčit peníze nebo co sakra ten člověk po tolika letech vlastně může chtít?


Lemmings
Roztomilý pojem, který vychází z toho, že tito drobní hlodavci - lumíci přemýšlejí jako stádo (to co udělají všichni, udělá i jedinec, a to vede až k takovým neštěstím, že se lumíci vrhají do moře ve snaze dostat se na nové území). Lemmings jsou tedy lidé, kteří se řídí tím, jak přemýšlí jejich kamarádi. Přátelé jsou pro lumíka vším a jestli se nejlepší kamarád rozejde s dívkou, udělá to lumík také.


Pigging
Roztomile znějící termín skrývá krutou podstatu (piggy - prasátko). Jde o to, že člověk začne chodit s partnerem jen kvůli tomu, že se s někým vsadil. Takovou neplechu jsme mohly vidět v několika amerických romantických komediích, ale věřte nebo ne, stává se to i v reálném světě.

Čtěte také:

Reklama