Čtenářka Gerda je pořádkumilovný človek, ale nijak to nepřehání. Uklízí průbežně, a tak má vlastně uklizeno pořád, včetně lesknoucích se oken a čistého sporáku. Více již v jejím příspěvku.

Dobrý den, tohle téma se určitě týká každého z nás.
Znám pouze jediného člověka, co neuklízí. Nevím, jestli jsou to pomluvy, ale za celou dobu, co ho navštěvujeme, neumyl ani okno, záclony stále tužší a šedivější a slyšela jsem i pomluvu, že nikdy neutírá prach. Nu což, možné to je. Na straně druhé je to bohém, tak čemu se divit? :)

Já jsem zase ten typ, co narovnává křivě položený notes. Nesnesu upatlané věci, pokud mi při vaření něco ukápne na zem, okamžitě to přejedu mokrým hadrem, který mám ostatně vždycky u nohy. Pamatuju se, jak jsem coby dospívající dítě rostla, když u nás v kuchyni něco dělala babička. Té naprosto nevadilo, když měla nastláno. To já bych ani vařit nezačala, kdyby byl špinavý sporák! Uklízím tak nějak průběžně, čili negruntuju.

Zrada je, když vysvitne slunko a ještě když si k tomu nasadím brýle. Hrůza! Co se jevilo pěkné a čisté, je šmouhaté:) Ještěže jsou na trhu švédské utěrky, ty mám ráda, protože stačí pár tahů a třeba vodovodní baterie je pořád jako nová. Člověk má asi v sobě být pořádný nebo naopak. Já jsem bohužel první typ, co ten pověstný chaos nezvládá a je tedy asi blbec. Ke kafi si sednu teprve tehdy, až mám kolem sebe čisto a uklizeno, jinak by mi nechutnalo. Na stará kolena už se měnit nebudu, pro okolí je můj vztah k pořádku asi výhodou. Nenutím se na úklidu podílet, nejradši totiž uklízím sama, s tím je ještě tak nejmíň práce:)

Gerda

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Každý to máme jinak. Moje maminka také například nesnese, aby si dala kafé, když vidí jiné nádobí na stole. To já to spláchnu všechno rovnou naráz. :)
Ale uklízíte průběžně a nikoho přehnaným uklízením neobtežujete, myslím, že to děláte dobře..
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný, jarní den
Saša

Téma dne: Jarní úklid

Co si představujete pod pojmem jarní úklid?

  • Práci na zahradě?
  • Mytí oken, malování, komplet vygruntovaný byt,
    nebo také nic?
  • A jak vlastně taková forma jarního úklidu podle vás vypadá?
  • Dodržovaly tento „zvyk“ vaše maminky a babičky?
  • Jak se jarní gruntování dodržovalo ve vašem dětství?
  • Odnesly jste si tento „zvyk“ i do vašich domácností?

Pište vy, které pečlivě uklízíte i vy, kterým je to de facto jedno, a uklidí, až se jim prostě chce.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží „úklidový balíček“ :)

darek

Reklama