První příspěvek k tematu přišel od čtenářky Gerdy. Dýchá z něj nostalgie a ocenění starého, dobrého, řemeslného kumštu. Tak klikněte a čtěte.

Dobré ráno při pondělku všem.
Nábytek...obdivuju národy, které se bez něj obejdou. My si bez nábytku ani nesedneme, ani nelehneme, dokonce se snad ani nenajíme.
Měla jsem moc ráda starý babiččin kredenc, bílý, nahoře naleštěné staré váhy. Mám ráda starý nábytek u maminky, nad kterým jsem před desítkami let ohrnovala nos a teď ho dokážu ocenit. Dokonce i její květinový stolek, ten chromovaný se skly, co jsem se mu vždycky posmívala, stoupl v ceně a získává uznání - vidím to na internetových aukcích.

My jsme měli, a bohužel vyhodili, malý konferenční stolek, kterému jsme nepřisuzovali žádnou hodnotu. A ejhle - vidím ho v nabídce bazarů za dost tisíc, protože je to „Halabala“. Asi designér, tehdy jsem na to nepomýšlela.
Teď frčí Brusel, - ten jsem tedy nemusela nikdy, ale podle něj vidím, jak se všecko vrací. My jsme zařízeni veskrze nemoderně, stará pokojová stěna Javorina pojme všechno, co by bylo jinak rozstrkané po celé místnosti. Občas mrknu na nový nábytek, který vypadá, že nepřežije 5 let používání, a jsem ráda za ten náš trofejní. Jedině rozkládací dvojkřeslo máme dražší, investovali jsme do čalouníka, protože mi bylo líto původní dobré zakázkové práce jen kvůli vzhledu. Nic podobně kvalitního jsem totiž nikde nenašla a když na tom mám spát, tak chci pohodlíčko. Co ten už vydržel...

Nábytek nepřestavuju, neměním - jsem zkrátka konzervativec:)
Gerda

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

A mně jste tím sympatická, protože já jsem konzervativec taky. Takový babiččin kredenc bych na chalupě nevyměnila ani za nic. A kdyby to šlo, pořídila bych si ho i do bytu (ale nevejde se do něj myčka :))
Děkuji za milý příspěvek a ať se vám dobře bydlí v prostředí, které máte ráda.
Saša

Téma dnešního dne: Nábytek, který nikdy nevyhodíme

 • Máte doma nějakou „skříň po babičce“?
 • Máte nábytek, který už není dávno moderní, ale přesto ho nevyměníte?
 • Jedná se o jednotlivé kusy, nebo celé zařízení bytu?
 • Jste staromilec, nebo zařizujete domácnost podle toho, co je moderní?
 • Líbí se vám moderní design, nebo starožitnosti?
 • Máte ve své domácnosti nějaký svůj oblíbený kousek?
  Křeslo, komodu, skříň…
 • Shodli jste se s partnerem na stylu zařízení domácnosti,
  nebo to nechal zcela ve vaší kompetenci?

O nábytku, který nikdy nevyhodíte, piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

můžete posílat i fotografie
Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem:  fondue na čokoládu

fondue

 

Reklama