O veselý příběh dvou „exotů“, jezdících pro nákupy poněkud nezvykle, se s námi podělila čtenářka Gerda.  

Dobrý den, původně jsem psát nechtěla. Myslila jsem si, že nemám o čem - moje nákupy jsou v podstatě stereotypní a nudné.

Teď jsem ale mrkla z okna a co vidím?! Muže na kole. A hned mám téma... Takže připojím (pokud bude zájem o jeho vydání) svůj postřeh o nakupování JINÝCH.

Mám tady nablízku dva zajímavé muže. Jeden je soused z vedlejšího vchodu. Nedivím se, že je osamělý. Je slušně řečeno divný. Na domovních schůzích jsem ho v životě neslyšela promluvit, nezdraví, ale němý asi nebude. Plus mínus padesát. Vlastní zelenou škodovku. Tu vždy časně ráno pucuje - něco jako Kopecký v Zítra to roztočíme, drahoušku. Někdy si na to bere i stoličku, když je práce na karoserii více. A pak přijde zlatý hřeb. Jede nakupovat. Podotýkám, že pěšky je to cca 5-10 minut, ovšem on jede autem! Většinou to spojí s vyhozením odpadků, které si připraví na střechu auta, krokem jede k popelnicím (10 m), vystoupí z vozu, vyhodí, nastoupí a pokračuje k supermarketu. Tam zaparkuje, jde si s kabelou pro rohlíky a všechno pokračuje v opačném pořadí - až na ty odpadky. Hlavně, že se projel.

Další exot jezdívá na vyšperkovaném kole vždy v pestrém cyklooblečku kolem našeho baráku po silnici. Oblečků má fůru a střídá je, patrně i předvádí. Daly by se podle něj řídit hodiny. Po půl osmé jede nakupovat do Globusu (párkrát jsme se tam setkali, tak vím, kam jezdí), a přesně o půl deváté se stejnou cestou vrací. Škoda, že nemám fotku. Na kole sedí zásadně vzpřímeně, na hlavě helmu, upřeně kouká před sebe, a protože to má zpátky mírně do kopce, jede pomalu a jako stroj. Tento člověk je, pokud vím, ženatý, ale nevím nevím... my mu říkáme krasavec. Jezdívá si pro čertvé rohlíky, občas pivo, viděla jsem ho to nakupovat. Tato podívaná trvá roky, nikdy nevynechá, v zimě v létě...jenom ty své cyklokalhoty podle teploty zkracuje anebo prodlužuje. Je nepřehlédnutelný ve své pestrosti a topornosti. Snažím se nesmát, když poutám svoje kolo vedle něj.

No řekněte, zažijete při svých nákupech nějakou srandu? Já ani nakupovat nemusím, stačí se dívat.

Gerda

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Snad se k vám někdy zajedu na ty dva podívat :) :) Pak, že muži nenakupují.
Moc děkuji za veselý příspěvek a až se vám je podaří vyfotit, tak neváhejte a o tuto podívanou se s námi podělte.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Nákupy

  • Nakupujete společně s vašimi muži?
  • Nebo nakupují sami?
  • Vysíláte je s lístečky?
  • Nakupují rádi?
  • Dostanete je s úsměvem třeba i do oddělení drogerie, nábytku, textilu?
  • Pohádali jste se někdy na nákupu?
  • Shodnete se na zboží?
  • Upřednostňujete nákupy v malých obchodech, nebo pořádáte velké nákupy v hypermarketech?
  • Jak často?
  • A chodíte raději na nákupy sama, nebo v doprovodu toho svého? :)

O nákupní tematice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: pečící formou na dorty od firmy Tescoma

forma

Reklama