Nad jistým technickým vynálezem se rozohnila čtenářka Gerda. A kdyby nebylo manžela, snad by ho i vyhodila. (tedy ten vynález, ne manžela :)

Milá redakce, milí čtenáři,
nevím, jestli budu výjimka, ale naprosto přesně vím, co bych okamžitě vyhodila, kdybych mohla. Byla by to televize!! A to, prosím, bývaly doby, kdy jsem byla před obrazovkou nalepená večer co večer, jen aby mi nic neuteklo. Příští den se pak v práci hodnotilo, co kdo s kým a jak to asi bude příště, prostě pohodička. Jenže za posledních, řekněme 10 let, se všecko jaksi začalo kazit. Ubývalo pořadů, které by mě zajímaly. Filmy se většinou opakují. U publicistiky se s mužem většinou dohadujeme, protože do ní kecá. Sportovní přenosy, tak to ani omylem. Mýdlové opery mi byly k smíchu, už když se o nich vůbec začalo mluvit, natož abych s nimi ztrácela čas dnes.

Nechápu člověka, který se na ty mluvicí hlavy vydrží dívat, zvlášť když je jasné, že seriál je něco jako fabrika pro herce. Co je ovšem nejhorší a pro mě zlomové - řvaní reklam a strašná hlasitost hudebního podbarvení. Mluví tam třeba člověk do mikrofonu, pod tím se pustí hluk a asi se nám to má líbit?! I u zpráv jsem si toho všimla, Augustová včera cosi vykládala a pod tím rušila staccatová hudební vložka, která odváděla mou pozornost natolik, že nevím, o čem byla původně řeč. A ptáte se, co mi brání tv vyhodit z domu??? Manžel. Já ho chápu - bývalý vášnivý sportovec, který ví, že dosportoval, se prostě musí dívat na závodní lyžování a volejbal. Hádat se s ním nechci, na další tv nemáme místo. V životě jsem nepřečetla tolik knížek jako teď. Manžel sluchátka na uši, já brýle na nos a manželské štěstí může nerušeně pokračovat.

A abych jenom nenadávala - bez internetu si svůj život skutečně představit nedovedu a spolu s vynálezem elektřiny, jako základu všeho, ho považuji za převrat v životě všech lidí i společnosti.
Gerda

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________

Chudák televize, v nadbytečných technických vynálezech zcela vede.
I když…, Vy jste na to kápla, ono to není kvůli televizi jako takové, ale kvůli tomu, co je do ní přenášeno :(
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný den s dobrou knihou v ruce.
Saša

Téma dnešního dne 11. 3. 2013:  Technické vymoženosti

  • Bez jaké technické vymoženosti byste už nedokázala žít?
  • A proč?
  • A bez čeho byste naopak žít uměla?
  • Kterou z věcí byste klidně oželela?
    (lednička, pračka, žehlička, televizor, počítač, mobil, automobil atd. atd.)
  • Co pokládáte za největší technický vynález lidstva (hmatatelný)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek od nás obdrží kuriózní dárek: zástěrku pro manžela (ke sporáku), k tomu nádavkem pár věcí na pečení a vaření + dva ručníčky (ty zase do pračky :))

darek..

Reklama