Čtenářka Gerda ve svém příspěvku s humorným nadhledem vzpomíná na své taneční začátky a neopomene zmínit ani současnost či přání budoucnosti.

Dobrý den,
v plesové sezóně si všímám všech možných lákavých plakátů, ale dobře vím, že to pro mě není. Když jsem měla patřičný věk, maminka prosadila taneční - přes můj velký odpor. Nejsem typ, který by od tří let chodil do rytmiky jako má neustále mi za vzor kladená sestřenka, a asi jsem po babičce. Té se její sestra až do smrti smála, že nezvládla Českou besedu „pata, špička, celá noha“ a jaké že to bylo kopyto. Přitom má babička byla mimořádná kráska, vysoká a štíhlá - podle fotek nádhera a kdyby ještě krásně tančila, možná bych měla i urozené předky....

Navíc chodím ráda ve sportovním a navléct se do - i když dobře ušitých - společenských šatů - byla pro mě hrozná otrava. Taneční jsem tedy přežila až do poslední závěrečné kolony. Ale jen díky tomu, že jsem měla svého tanečníka. S tancem byl na tom jako já, takže jsme se snažili nenápadně vtlačit do tančícího davu a na nějaké extrabuřty mě taneční mistr chválabohu nevytáhl.

Jako naše partnery nám tenkrát v tanečních přidělili zednické učně, tak si můžete pomyslit, jaká to asi pro středoškolačky byla zábava. Upocená. Díkybohu za Karla.

No - chuť tancovat se nedostavila ani později, protože PLES si představuji jako něco na dvoře Ludvíka IV., ne jako to, co se zhusta děje. Rozdíl mezi plesem a venkovskou tancovačkou je kolikrát jen ve výši vstupného a cenou róby. K půlnoci jsou už sťatí všichni. Když jsem udělala několikrát tuto zkušenost, raději nechodím - ostatně, v tomhle věku už bych asi patřila na odpolední čaje pro seniory, kde by mě to tedy nebavilo už vůbec. Swing a dechovka - nic pro mě, navíc samí starci:) Ale co se mi velmi líbí, tak akrobatický rock'n roll! Ten bych v příštím životě chtěla umět, ale kde bych ho asi mohla tancovat?

Gerda

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Co vy víte, kým budete v příštím životě? Třeba profesionální tanečnicí, která by ten akrobatický rock'n roll nejen ovládala, ale i vyučovala. Třeba takové zednické učedníky :)
Moc pěkný příspěvek, děkuji, že jste ho poslala a přeji veselý den.
Saša

Téma dnešního dne: 11. ledna 2013: Plesy a plesání

 • Máte ráda plesy a chodíte na ně?
 • Vyhrála jste někdy něco v tombole?
 • Byla jste i na nějakém plese, který byl v duchu třeba Plesu v pražské Státní opeře?
 • Kolik byste byla ochotna nejvíc zaplatit za vstupenku?
 • Na jakém plese jste byla naposledy
  nebo naopak, na jaký se chystáte?
 • Který společenský tanec je vám nejbližší?
 • Chodila jste do tanečních?
 • Vzpomeňte na své taneční začátky.
 • Napište nějakou humornou historku z tanečního bálu :)

Záchytných bodů je dost
Příspěvky k dnešnímu tématu
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek, hodící se k chystání na ples. Lak na vlasy, tužidlo na vlasy a sadu očních stínů kosmetiky AVON.

d

Reklama