sho.jpg
Foto: Shutterstock

Veronika Žilková: Dělte dvěma
61dd536cc696cobrazek.jpgŘíjnové oslavy kulaté šedesátky spojila česká herečka s vydáním knihy o svém životě. Na publikaci Dělte dvěma se podílela spolu s Petrem Mackem, který jí pomohl s ohlédnutím za kariérou i osobním životem. V knize není nouze o šokující odhalení a herečka dokonce uvedla, že nechce, aby ji četl manžel Martin Stropnický ani nikdo další z rodiny. Veronika Žilková například odhalila, že čekala dítě s režisérem Jiřím Menzelem, ale šla na interrupci. Zavzpomínala také na svá dvě první manželství, která se podle ní rozpadla kvůli manželovým nevěrám. Ona jim to následně oplácela stejnou mincí.

Gérard Depardieu: Prostě je to tak
61dd538fddcc3obrazek.jpgV roce 2014 přišel s knihou vzpomínek, které s jeho pomocí sepsal publicista Lionel Duroy, také legendární francouzský herec. Cesta na výsluní byla v jeho případě velmi obtížná a osud mu zrovna nepřál. Mimo jiné uvedl, že se ho matka pokusila doma potratit za pomoci pletacích jehlic. Jeho otec byl alkoholik a v mládí si Gérard Depardieu přivydělával vykrádáním hrobů, pašováním cigaret nebo tím, že se jako prostitut prodával řidičům kamionů.

Gabriela Soukalová: Jiná
61dd53d2dd6f9obrazek.jpgV době, kdy byla vdaná za badmintonového hráče Petra Koukala, vydala bývalá česká biatlonistka spolu s Martinem Moravcem knihu, v níž vylíčila nejen zákulisí české biatlonové reprezentace. Sportovkyně se mimo jiné svěřila, že od sedmnácti let trpěla mentální anorexií a bulimií. Tyto poruchy u ní měl podle jejích slov vyvolat trenér Jindřich Šikola připomínkami k její váze. Soukalová kvůli tomu držela nesmyslné diety, jedla vatu, odličovací tampony nebo jídlo vyzvracela.

Jiřina Bohdalová: Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová
61dd53f54d4c4obrazek.jpgOpět pod taktovkou Petra Macka vznikly v roce 2020 memoáry legendární české herečky a královny komedie. Ta loni oslavila devadesáté narozeniny. Prostor v knize dostali také její blízcí, jako je třeba dcera Simona Stašová nebo slovenský podnikatel Ľubomír Focko, který se po jejím boku objevuje dlouhá léta. Celou dobu se spekuluje, jestli je jen jejím přítelem nebo i milencem. Ale baví se spolu i o tématech, jako je třeba ženský orgasmus. Jiřina prý tvrdí, že ho každá žena dokáže zahrát a její přítel oponuje.

Hana Zagorová: Naprosto nezbytná Hana Zagorová
61dd542f4141aobrazek.jpgV rámci oslav 75. narozenin vyšla také kniha o Haně Zagorové. Ani v tomto případě nechybí jméno Petra Macka. V publikaci se mimo jiné píše o krátkém románku, který měla zpěvačka se svým kapelníkem a dlouholetým kamarádem Karlem Vágnerem. Muzikant v knize obdivuje nejen její dlouhé nohy, ale hlavně krásné ruce. Dohodli se ovšem, že se jim spolu tak krásně pracuje, že to nebudou kazit intimním vztahem.

Karel Gott: Má cesta za štěstím a Gott – Československý příběh
61dd545dc6945obrazek.jpgPo smrti populárního českého zpěváka vyšly dvě zásadní knihy. Autobiografie Má cesta za štěstím je tak rozsáhlá a velká, že se rozhodně nedá číst na lehátku na pláži, ale jedině u stolu. V publikaci zpěvák popisuje celý svůj život včetně boje se zákeřnou nemocí, které nakonec v roce 2019 podlehl. Autorem knihy Gott – Československý příběh je Pavel Klusák, který v ní zpěváka více polidšťuje. Autor poukazuje například na to, že existují protokoly o veřejných deliktech Karla Gotta z jeho mládí, kdy se měl odhalovat na veřejnosti a dokonce masturbovat.

Foto: Se souhlasem Knihy Dobrovský, Albatros media, Martinus, Luxor, Host Brno.
Zdroje: Databáze knih, Super, CNN Prima News, Aktuálně, Šíp, Radiožurnál