Urostlý krasavec v tom dobrém slova smyslu nás, ženy, vzal za srdce v nejednom romantickém filmu. Nyní se čím dál častěji objevuje v příbězích, kde moc času na okouzlené „ááách“ není, přesto - nebo možná právě proto slaví obrovský úspěch.

Do kin právě přichází zbrusu nový film Pád Bílého domu, kde Amerika čelí - dle oficiální zprávy - největší hrozbě ve své historii. A že už jich bylo... mimozemšťané, doba ledová, teroristé stokrát jinak atd. Ale zpět k Bílému domu. Ten totiž dobyli teroristé a prezident je v ohrožení. A je jen jediný muž, který ho může zachránit. A Bruce Willis to tentokrát není, protože se nejedná o Smrtonosnou past... :-)

Pád Bílého domu, BONTONFILM a.s.

Gerard Butler, který je samozřejmě ve filmu ten vyvolený, a zároveň snímek produkoval, k tomu říká:. „Věděli jsme, že když to dokážeme podat tak, jak chceme, diváci se na tu akční jízdu s našimi hrdiny rádi vydají. I proto musela být každá scéna maximálně reálná a logicky vysvětlitelná.“ Takže pokud se chcete zase jednou podívat na slušně udělaný thriller, máte příležitost.

Gerard Butler: Jak to všechno začalo

Když se ohlédneme zpět za jeho filmografií, nalezneme v ní pár dobře hodnocených snímků. Ale jelikož jsme na ženském webu a filmová kritika není naší hlavní doménou, dovolte, abych vybrala podle sebe několik titulů, které stojí za vaši pozornost.

Paní Brownová

Kdo má rád filmy o britské monarchii, vřele doporučuji. Žádná velká role to pro Gerarda sice není, ale Judi Dench, která hraje hlavní postavu, je jako vždy úžasná... a byla to prý právě ona, která začínajícího herce podporovala v tom, aby se filmu nadále věnoval.

  • Mimochodem, zahrál si před tím již v bondovce Zítřek nikdy neumírá,ale tam jsme ho vedle Pierce Brosnana nestihly pořádně ocenit. :-) Takže přeskočme filmy, kde si Butlera všimlo jen opravdu vycvičené oko, a pojďme dál...

Fantom opery

Známý příběh plný krásné hudby (Andrew Lloyd Webber), úžasných kostýmů, lásky a vášně... Ačkoliv zahaluje Butlerovi tvář maska, jeho charisma pronikne na povrch a okouzluje divačky na celé čáře.

Věděli jste, že...

  • Namaskovat Gerarda Butlera na Fantoma trvalo prý čtyři hodiny!
  • Muzikál Fantom Opery běží na Broadwayi nepřetržitě od roku 1989!
  • Inspirací pro stejnojmenný román byla pařížská opera Garnier, kde bylo údajně v roce 1907 nalezeno v podzemní zazděné tělo muže se zlatým prstenem a znetvořenou lebkou...

300: Bitva u Thermopyl

Drsný a ještě drsnější Gerard jako spartský král Leonidas. Na roli se začal fyzicky prý připravovat tvrdým tréninkem pět měsíců před začátkem natáčení, a tak jsme se mohly kochat na jeho dokonale vypracovaném těle.

Ve filmu, jenž vycházel ze stejnojmenného komiksu, pozorujeme jistou podobnost s Gladiátorem (Russell Crowe). Oba jsou to muži udatní, chrabří, věrní a s obrovským smyslem pro spravedlnost. Čili jak by řekla jedna má sarkastická kamarádka: Jde o pohádku, neboť pohádka je definována jako epický příběh, ve kterém se ve většině případů objevují smyšlené bytosti. :-))

P.S. Miluji Tě

Pakliže některá žena doteď šarmu rodáka z Glasgow odolávala (nechápu :-)), díky romantickému a velmi dojemnému filmu o lásce až za hrob podlehla každá...

Pokud jste tedy nějakým zvláštním řízením osudu tento film ještě neviděla, kupte si dvě krabice kapesníků. A jestli se na to chcete dívat s partnerem, nalijte mu panáka stylové skotské whisky. Nicméně film je tak dobře udělaný, že tu těžkou romantiku zvládnou většinou i chlapi. I bez té whisky.

P.S. Miluji Tě

Chceš mě, chci tě + Exmanželka za odměnu

Další filmy, které se pokouší navázat na úspěch předešlé. V tom prvním dělá partnerku našemu fešákovi vždy roztomilá Katherine Heigl, jež se asi snaží jít ve stopách miláčka Ameriky, Meg Ryan. V druhém pak hvězda seriálu Přátelé, která již navždy bude mít nálepku „první žena Brada Pitta“, Jennifer Aniston.

Nicméně se ukáže, že ani v jednom případě osvědčený model, kdy od začátku víte, jak to dopadne, protože protiklady se přitahují, není samospasitelný - i když samozřejmě Gerard za to nemůže. :-) Vidět se dá (obojí doporučuji pro jistotu tentokrát bez partnera), ale asi si neřeknete každý rok, že se podíváte znova (což třeba já u několika filmů mám, a co vy?)

Gerard Butler pro pány

  • Kazatel Kalašnikov
  • Ctihodný občan
  • Na divoké vlně

Gerard Butler pro děti (kde propůjčil hlas animovaným postavičkám)

  • Jak vycvičit draka
  • Dragons: Gift of the Night Fury

P. S.: Když jsem si článek připravovala ve wordu, přepsal mi tento „všeználek“ jméno Butler na Hitler... a Gerard na Gepard (no, možná z té ušlechtilé šelmy něco má). Každopádně Butler do slovníku wordu přidán. :)

Přečtěte si také:

Reklama