Gentlemani nevymřeli, pouze jsou o generaci starší. Kdo z nás nemá rád rozmazlování.
Ale to stejně není to správné slovo. Nicméně je určitou složkou gentlemanství.

Přišla jsem na to, že mi imponují starší muži. Začala jsem o tom více přemýšlet, jelikož většina z nich je zadaná nebo má závazky, navíc já nejsem zlodějka mužů. Nevsázím na svoje mládí ani blond vlasy.

Nehledám krasavce s atletickou postavou. Mám jiné hodnoty a mnohé jejich způsoby mi velice imponují.

Jde o porozumění a snad i šarm. Ví, jak ženu okouzlit a čím ji potěšit. Sundaný kabát, přisunutá židle, otevření dveří je pro ně samozřejmost. Neexistuje, aby žena nesla těžký nákup či zavazadlo. Jsou pozorní a ve střehu. Vždy Vám připálí, vždy máte přednost. K tomu přidají milé gesto, jako je políbení ruky, ve správný okamžik nevtíravě zalichotí a umí pobavit. Nejsou rozpustilí a sálá z nich jakési bezpečí, klid a pohoda.

Umí se zeptat, ale taktéž hbitě, jasně, někdy i vtipně odpoví. Ví, co chtějí, umí předvídat, nejsou zbrklí a jsou zodpovědní. Mají nápad a umí ledacos  zorganizovat. Líbí se mi i způsob, kterým dávají najevo svou náklonnost. Nepoužívají staré triky ani okázalá gesta. Nezklamali mě ani jako milovníci.

Nejsou hrrr a přitom umí dát najevo, jak moc o Vás stojí. Všechno má svůj čas i atmosféru,  přitom je to tak spontánní. Nicméně Vás dokáží svést i v naprosto nečekaném okamžiku. Bohužel, mnoho žen spatřuje gentlemanství v tom, že muž za ně vždy zaplatí a je vždy, jak se lidově říká, při ruce.

Pozapomínají na to, že i oni potřebují určitou jistotu, uznání a taktéž pohlazení. Přesto všechno vím, že nikdo není dokonalý. Mladí gentlemani se v naší společnosti vyskytují bohužel ojediněle.

Dnes se nosí ramena a frajeři mají zelenou. Fandím všem těm, kteří se nenechali zmást moderní dobou a ctí určité tradice. Nenechme tenhle vzácný druh vymřít a všem Vám přeji alespoň jedno zhýčkané odpoledne ve společnosti toho správného gentlemana J
Sisie1


UF! Kde jsou?! Nějak si neumím představit, že takový člověk existuje. Leda by ty všechny skvělé vlastnosti nepatřily jen jednomu nositeli. To si představit umím. Jeden umí otevřít dámě dveře, jiný pomůže z kabátu...

Myslíte, že nepoužívají "staré triky"? Nevěřím...
Posílám za váš přípěvek dárek - Pharmaton Activit (a jestli sbírka těchto vlastností existuje v jedné osobě, tak ji (ho) moc pozdravuji.

Vymřeli gentlemani?
Obrací se Guth v hrobě?
Jste ze slušného chování v rozpacích?
Co gentlemanství a feministky?
Společenské konvence = přežitek?
Společenské chování?
Jsem hvězda salónů!
Co se dnes učí v tanečních?
Napište a možná vás odměníme.

redakce@zena-in.cz

Reklama