shutterstock-2246078611.jpg
Foto: Shutterstock

TikTok je plný virálních receptů a také skvělým místem pro hledání užitečných kuchyňských triků. Tento na domácí arašídovou omáčku pochází o šéfkuchařky Carleigha Bodruga (@plantyou).

Ve svém videu, které se rychle stalo virálním, vezme téměř prázdnou nádobu na arašídové máslo a použije to, co zbylo po stranách sklenice, k vytvoření rychlé pikantní arašídové omáčky. Bodrug do sklenice přidává rýžový vinný ocet, javorový sirup, sójovou omáčku, čerstvou limetkovou šťávu, srirachu podle chuti a nastrouhaný zázvor. Následně použije metličku, aby vše promíchala, a voilà – pikantní arašídová omáčka ideální na smažené hranolky, nudle, rýži, saláty a další pokrmy je na světě.

Kuchařka ve videu přelévá omáčkou čerstvý salát z červeného zelí, koriandru, máty, okurky, červené papriky, mrkve, zelené cibulky, grilovaného tofu a rýžových nudlí. Uživatelé TikToku si v sekci komentářů recept nemohou vynachválit. „Funguje to opravdu dobře i jako omáčka na křidélka. Fakt výborný,“ píše například jeden z nich.

Zdroj: TikTok/plantyou

Reklama